НУОУ

В університеті відбулось обговорення досвіду бойової діяльності ВМС в умовах АТО та перспектив розвитку національного флоту

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся міжвідомчий науково-практичний семінар кафедри Військово-Морських Сил “Військово-морські спроможності України: досвід розвитку у 1992-2017 роках та реалізації в умовах проведення АТО на території держави”

Захід став важливою подією для університету, адже він проводився як один із заходів Року Військово-Морських Сил у Збройних Силах України, що було визначено наказом Міністерства оборони України від 02 лютого 2017 року №66, та був присвячений 25-й річниці з часу введення в дію Указу Президента України від 5 квітня 1992 року № 209 “Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України”, яким передбачалось створення Військово-Морських Сил України на базі Чорноморського флоту.

Метою семінару, організованого кафедрою Військово-Морських Сил університету, було визначення висновків та уроків з досвіду бойової діяльності військових частин і підрозділів Військово-Морських Сил Збройних Сил України та загонів Морської охорони Державної прикордонної служби України в умовах триваючої агресії Росії проти України, під час захоплення противником Криму у березні 2014 року та у ході антитерористичної операції у східних регіонах держави.

До участі у семінарі, що був проведений у формі круглого столу, були залучені не тільки представники органів військового управління, вищих навчальних закладів і наукових установ Збройних Сил, зокрема Командування Військово-Морських Сил, а й керівництво Морської охорони Держприкордонслужби, ветерани вітчизняного флоту, представники засобів масової інформації та громадських організацій, що опікуються флотськими проблемами. Такий формат дозволив врахувати погляди фахівців інших відомств, думку громадськості та незалежних експертів.

У ході семінару відбулась презентація видання “Морська стратегія держави. Розвиток та реалізація морського потенціалу України”, опублікованого університетом за підсумками проведених у 2016 році наукових досліджень та міжнародного морського наукового форуму.

Основна увага учасників заходу була приділена визначенню проблемних питань та перспектив розвитку військово-морських спроможностей України з урахуванням вимог Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року, затвердженої Указом Президента України від 22 березня 2017 року №73/2017, та безпекових умов у регіоні.

За підсумками проведення заходу опрацьовано рішення даного семінару, в якому відображено обґрунтовані системні пропозиції щодо шляхів вирішення проблем розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України у короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі.