НУОУ

В університеті відкрили клас підготовки з міжнародного гуманітарного права

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відкрили спеціалізований клас підготовки з міжнародного гуманітарного права. В умовах гібридної війни проти України вивчення цих норм є особливо актуальним, адже ними керуються командувачі та командири під час планування та ведення бою.

– Центр підготовки з міжнародного гуманітарного права дасть можливість збільшити кількість тематичних заходів, адже тепер ми маємо постійне місце для дослідження та вивчення. Міжнародне гуманітарне право – це не лише теорія. В АТО ці знання мають практичне застосування. Юристи допомагають командирам прийняти правильне рішення в рамках законодавства, – наголосив голова Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста Алан Ешліман,.

У Міністерстві оборони України, Генеральному Штабі Збройних Сил України постійно проводяться заходи щодо імплементації цих норм у національне законодавство, здійснюється контроль щодо їх дотримання, вживаються заходи щодо поширення знань про міжнародне гуманітарне право. Одним із таких відтепер є клас підготовки з міжнародного гуманітарного права на навчально-матеріальній базі університету, який створили за участю Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

– Відкриття класу є свідченням того, що Україна дотримується міжнародних зобов’язань. Від імені Міністерства оборони нашої держави висловлюю вдячність нашим партнерам з Міжнародного Комітету Червоного Хреста за підтримку і вклад у розповсюдження знань про міжнародне гуманітарне право, – наголосив Іван Руснак, перший заступник міністра оборони України.

Перші заняття розпочнуться вже найближчими днями. До них залучатимуть спеціалістів Центру імітаційного моделювання університету. У перспективі очікують, що даний клас стане регіональним центром, куди приїжджатимуть фахівці з різних країн.