НУОУ

В університеті вшанували працівників освіти з нагоди професійного свята Рекомендовані

Напередодні Дня працівників освіти у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулися урочисті заходи. Щороку у першу неділю жовтня українські освітяни відзначають професійне свято. Привітати колектив університету прибули перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський, заступник Начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Радіон Тимошенко, народний депутат Дмитро Андрієвський, представники Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації.

Понад сто років провідний військовий виш держави готує фахівців для потреб оборонного відомства. Сьогодні випускники обіймають ключові посади в усіх ланах військового управління Міністерства оборони України, Генерального штабу, в командуваннях видів Збройних сил, оперативних командуваннях, військових частинах та підрозділах. Ґрунтовні теоретичні та практичні навички застосування військ (сил) використовують під час відбиття збройної агресії Російської Федерації. Професійність українських військових, великою мірою, – це заслуга викладачів університету, які передають власний досвід наступному поколінню офіцерів.

Говорячи про роль, яку відіграє Національний університет оборони України в системі підготовки фахових військових кадрів, варто зазначити що вона є ключовою. Понад 90% слухачів університету мають бойовий досвід. І саме випускники цього провідного вищого військового навчального закладу сміливо беруть на себе відповідальність за дію батальйонів, бригад, оперативних командувань, які під вмілим керівництвом цих підготовлених командирів виконують поставлені завдання. Професійність та перемоги українських військових – це значною мірою заслуга викладачів університету, які передають власний досвід наступному поколінню офіцерів. І в цьому внесок кожного, хто служить та працює на користь всього колективу, ‒ зазначив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

Також він відмітив, що існуюча державі система військової освіти є унікальною та дієвою. В процес підготовки максимально інтегровані стандарти НАТО, власна наукова та освітня школа має ґрунтовну базу та напрацювання. Процес вдосконалення нових підходів в галузі освіти активно триває. Кінцевим результатам очікується підвищення рівня підготовки професійного офіцерського корпусу.

Сьогодні маю честь сердечно привітати багаточисельний колектив університету, і в першу чергу, науково-педагогічних працівників, із професійним святом, яке об’єднує всіх, чия творча самовіддана праця, педагогічна майстерність і наполегливість формує нинішній і майбутній офіцерський корпус Збройних Сил України – офіцерів-патріотів і професіоналів-лідерів. Маю честь подякувати всім і кожному за ваш внесок у нашу спільну справу. Бажаю вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та оптимізму, натхнення і здійснення всіх мрій та задумів, щедрих урожаїв на освітянській професійній ниві, – наголосив начальник Національного університету оборони України генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Національний університет оборони України має потужний науково-педагогічний потенціал, який представляють понад 60 докторів, професорів та майже 300 кандидатів наук, доцентів. Проведення навчально-виховного процесу забезпечують понад 300 професійно підготовлених науково-педагогічних працівника.

Від імені командування Збройних Сил України освітян привітав заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Радіон Тимошенко:

Висловлюємо глибоку вдячність за підготовку висококласних фахівців, які успішно виконують бойові завдання! Нехай успіхи і перемоги окрилюють вас на нові звершення і здобутки в ім’я зміцнення боєздатності війська та процвітання України.

Більшість депутатів Верховної Ради України переймається питаннями війська. Це проявляється у показниках бюджету: на третину збільшено фінансування підготовки кадрів для Збройних сил України. Ми плануємо провести пенсійну реформу, згідно якої військові отримають додатковий захист, спеціальний вихід на пенсію та її збільшення, – зауважив народний депутат України Дмитро Андрієвський.

Представники університету отримали заохочення та нагороди від очільника оборонного відомства України, командування Генерального штабу ЗС України, начальника університету, а також народного депутата України Дмитра Андрієвського та голови Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації.

Приємним завершенням урочистих заходів став святковий концерт за участю Заслуженого академічного ансамблю пісні і танці Збройних Сил України під керівництвом художнього керівника – головного диригента Заслуженого діяча мистецтв полковника Дмитра Антонюка.