НУОУ

В університеті завершився семінар з інформаційних операцій за участю американських фахівців – інструкторів програм НАТО

Протягом чотирьох днів на базі навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності Національного університету оборони України імені Івана Черняховського проходив семінар з інформаційних операцій для військовослужбовців Збройних Сил України. Участь у заході взяли фахівці з питань інформаційної боротьби ‒ експерти зі Сполучених Штатів Америки, які мають великий практичний досвід оперативного планування інформаційних операцій та є фаховими інструкторами в різних програмах НАТО за визначеною тематикою.

Під час семінару обговорювались перспективи розвитку науково-освітнього партнерства між Україною та США, проблемні питання підготовки та ведення інформаційних операцій в сучасних умовах, вимоги до оперативного рівня спроможностей участі військових частин в інформаційних операціях, а також зміст та особливості оперативного планування та управління силами і засобами в ході ведення інформаційних операцій. Окремим розділом були визначені питання підготовки військових фахівців за напрямами “інформаційні операції” та “забезпечення кібербезпеки”.

Учасники заходу обмінялися поглядами щодо важливих аспектів проведення інформаційних операцій з огляду на розвиток інформаційного суспільства, світові геополітичні перетворення у поєднанні із загальною глобалізацією, можливістю прихованого впливу на підсвідомість окремо взятого індивідууму і масштабного маніпулювання суспільною свідомістю. Особливо дане питання актуалізується у зв’язку з гібридною війною, що вже четвертий рік ведеться Росією щодо України.

Головною тезою семінару є думка, що інформаційні операції мають місце до, під час і після введення збройних сил. Саме такою і є модель застосування інформаційних операцій упродовж подій в Україні. Відтак логічною є хвиля інтересу до можливостей масштабного психологічного впливу на опонентів.

Представник підкомітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування від американської сторони полковник Майкл Джексон визначив українським колегам рекомендації щодо викладання матеріалів за вказаними напрямами та особливостей організації навчання для різних категорій військовослужбовців.