НУОУ

Візит делегації Національного університету оборони Швеції

До провідного вищого навчального закладу держави завітала делегація представників Національного університету оборони Швеції на чолі із керівником департаменту військових досліджень підполковником Яном Ельдеблатом.

Іноземні гості взяли участь у семінарі за темою “Гібридна війна та її виклики”. Викладачі навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності університету під час брифінгу поінформували шведських колег про зростаючу силу інформаційної війни у конфлікті України з Російською Федерацією. Експерти Національного інституту стратегічних досліджень та фахівці Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України ознайомили представників делегації із причинами російсько-української війни на Донбасі, а також із новими викликами та військовими аспектами російської пропаганди.

‒ Тема, яка сьогодні розглядається, є актуальною не лише для України, а й для усього світу. Поняття гібридності війни не є новим з точки зору воєнної історії. Водночас прояви гібридності, які ми зараз спостерігаємо на сході України, без сумніву потребують вивчення з точки зору адекватності та готовності діяти у відповідь, спроможності побудови стратегії оборони та проведення оборонної реформи. Нам дуже цікаво почути думку наших шведських колег стосовно тих подій, які відбуваються в нашій країні, в Європі та світі, – зазначив заступник начальника Національного університету оборони України з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.

Під час зустрічі сторони обговорили також питання взаємодії між Національними університетами оборони України та Швеції та узгодили варіанти подальшого співробітництва.