НУОУ

Воєнно-політична гра зі слухачами інституту державного військового управління

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського зі слухачами інституту державного військового управління кафедрою стратегії національної безпеки та оборони проведено воєнно-політичну гру на тему “Вироблення воєнно-політичних рішень в системі забезпечення воєнної безпеки держави”. Особливої актуальності гра набула в умовах, коли протистояння російській агресії є боротьбою не лише за українську незалежність, але й за майбутнє Вільного Світу, про що зазначив Президент України у промові під час 10-го Київського безпекового форуму «Старі конфлікти та нові динаміки: стратегії для світу, що змінюється».

Слухачі інституту державного військового управління відповідально віднеслись до підготовки та участі в грі, усвідомлюючи, що після випуску з університету, саме вони, як майбутні військові керівники, виконуватимуть завдання побудови сучасної України, захищатимуть її європейський вибір від російської агресії та реалізовуватимуть оборонну реформу на засадах прийнятих в державах – членах НАТО.

Під час завчасної підготовки до гри слухачі провели глибокий аналіз положень Стратегії національної безпеки України, Воєнної доктрини України, Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України та Стратегічного оборонного бюлетеня України. Вже під час безпосередньої підготовки до воєнно-політичної гри слухачі отримали можливість ознайомитись зі змістом Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року.

Значна увага в ході підготовки та проведення воєнно-політичної гри приділялася вивченню та використанню досвіду проведення антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

Воєнно-політична гра проводилась на фоні реальної воєнно-політичної та воєнно-стратегічної обстановки, із врахуванням поточної ситуації в зоні антитерористичної операції.

Під час гри слухачі проаналізували воєнно-політичну та воєнно-стратегічну обстановку, що склалася на 10 квітня 2017 року, оцінили спроможності Збройних Сил України та визначили обсяги ресурсних потреб, а також оцінили можливості держави щодо забезпечення потреб оборони.

На фінальному етапі воєнно-політичної гри слухачі схвалили проект навчального рішення Ради національної безпеки та оборони України щодо невідкладних заходів підвищення обороноздатності України.

Кожен етап воєнно-політичної гри супроводжувався ретельним аналізом дій слухачів з детальним розбором варіантів запропонованих рішень.

Особливе зацікавлення слухачів викликало відпрацювання найбільш складних питань роботи органів вищого політичного керівництва держави щодо обґрунтування невідкладних заходів підвищення обороноздатності України в умовах ресурсних обмежень.

На думку науково-педагогічних працівників та слухачів, які приймали участь у воєнно-політичній грі, цей захід є вагомим внеском у підготовку слухачів оперативно-стратегічного рівня та формування у них лідерських якостей, здатності мислити та приймати нестандартні управлінські рішення у сфері воєнної безпеки.