НУОУ

Всеукраїнська громадська організація “Оливкова гілка” провела круглий стіл в університеті

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського пройшов круглий стіл на тему: “Жіночі об’єднання у підтримці сімей військовослужбовців: український та зарубіжний досвід”. Ініціатором події є Всеукраїнська громадська організація “Оливкова гілка”, яка надає просвітницьку, медичну та гуманітарну допомогу силовикам та членам їхніх сімей.

Під час дружнього спілкування учасники обговорили роль жінки у підтримці військовослужбовців.

– Сьогоднішня подія доречна і необхідна. Жінки змушені заявляти про свої права у світі, суспільстві, під час служби. Серед вас є жінки-офіцери, які пройшли зону АТО, дружини, чиї чоловіки були поранені на сході держави. Ваші рекомендації і пропозиції ми візьмемо до уваги, – зауважив генерал-майор Сергій Поздишев, заступник начальника університету.

В обговоренні взяли участь жінки – науково-педагогічні та наукові працівники університету, жінки-військовослужбовці, працівники Збройних Сил України, дружини військових, а також гості зі США. Американські представниці торкнулися питань, актуальних для українських жінок, зокрема про місця жінки під час лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР) у чоловіка-військового, підготовки родини до його повернення додому. Своїм досвідом поділилася дружина американського генерала у відставці Ненсі Сміт, яка протягом 50 років живе в тіні ПТСР. Її чоловік пройшов в’єтнамську війну і досі родина відчуває її наслідки:

– Справжнє зцілення приходить вдома, коли родина стає тим безпечним середовищем для вашого чоловіка, де його люблять, шанують, цінують. Ви – дружини воїнів – самі є воїнами, які захищають власні родини. Ваша увага і турбота є головними факторами поліпшення морально-психологічного стану та психологічної реабілітації.