НУОУ

Випускники факультету підготовки офіцерів запасу університету отримали первинні офіцерські звання та склали Військову присягу на вірність українському народові

У провідному вищому військовому навчальному закладі держави випустили та привели до Військової присяги офіцерів запасу, фахівців-артилеристів, які проходили навчання за програмою військової підготовки на факультеті підготовки офіцерів запасу. Крім цього, випускникам, які пройшли повний курс військової підготовки, склали встановлені іспити та атестовані до офіцерського складу, присвоїли первинне військове звання “молодший лейтенант запасу”.

Вперше для університету урочистості відбулися на фондах Національного військово-історичного музею Україні у залі експозиції, присвяченій антитерористичній операції. Це є символічним, адже майже усі випускники факультету підготовки офіцерів запасу, а це – понад 20 юнаків та дівчат, мали досвід участі у бойових діях на сході держави.

Військова підготовка слухачів-артилеристів тривала близько чотирьох місяців. Завершальним її етапом був одномісячний навчальний збір на базі навчального центру університету, де слухачі отримали навички у керуванні вогнем артилерії та провели практичні стрільби зі стрілецької зброї та артилерійських систем.

Зі знаменною подією новоспечених офіцерів запасу привітав начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського:

‒ Ваш випуск є особливим, тому що ви є учасниками антитерористичної операції на сході України, які виявили бажання набути знань та вмінь в стінах університету, щоб продовжити службу в Збройних Силах України, поповнивши офіцерський корпус. Дорогі бойові друзі! Впевнений, що ваші патріотизм, знання, ваша мотивація до служби потрібні нашій Батьківщини, нашому війську задля наближення нашої перемоги.

До своїх бойових побратимів звернувся молодший лейтенант запасу Максим Швець:

‒ Від сьогодні ми стаємо офіцерами – людьми, які будуть відповідати за життя свого особового складу, людьми, які будуть вести за собою нове військо, яке ми створимо з вами. Завдяки знанням, які ми отримали в університеті, ми гідно, з високо піднятими головами поведемо нашу військо проти російського загарбника. Тож пам’ятаємо славне гасло борців за волю України: “Ми обрали шлях збройної боротьби. З нього не зійдемо. За українську самостійну соборну державу”.

Серед числа молодших лейтенантів запасу також військовий капелан Української Православної Церкви Київського Патріархату Іван Грицюк. Склавши Військову присягу та отримавши первинне військове звання, він звернувся із божим благословенням до своїх колег та провів ритуал освячення.

Із радісною подією випускників факультету офіцерів запасу привітали їх рідні та близькі.