НУОУ

Фахівці науково-випробувальної лабораторії університету беруть участь у XIV Міжнародній виставці “Зброя та безпека – 2017”

У Києві на території Міжнародного виставкового центру відкрилася XIV Міжнародна спеціалізована виставка “Зброя та безпека – 2017”. На відкритті були присутні Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, а також іноземні дипломати та військові аташе, зокрема, гості з Польщі, Туреччини, Бразилії, ОАЕ. Олександр Турчинов звернув увагу присутніх, що для нашої країни виробництво зброї та військової техніки є не просто значним і важливим сегментом економіки, а й захистом свободи та незалежності, формулою виживання.

– Четвертий рік поспіль продовжується агресія з боку Росії. Щоб захистити країну, ми змушені були організувати випуск широкого спектру зброї та військової техніки: від пістолетів, автоматів, кулеметів до потужної бронетанкової техніки, сучасних протиракетних комплексів. Головна відмінність військової зброї та техніки полягає у тому, що вона проходить випробування не лише в лабораторіях та на полігонах, а в умовах сучасного бою, – наголосив Олександр Турчинов.

Результати своїх випробувань на виставці традиційно представили фахівці науково-випробувальної лабораторії зброї та спеціальних захисних матеріалів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Протягом 2014 – 2017 років особовий склад лабораторії провів понад 400 балістичних випробувань бронематеріалів, захисного одягу військовослужбовців. За результатами – половина виробів не відповідала заявленим класам захисту. Це дало змогу уникнути постачання неякісної продукції для Збройних Сил України та інших силових структур. За час проведення антитерористичної операції спеціалісти виконали на замовлення структурних підрозділів оборонного відомства держави низку науково-дослідних робіт, які дозволили визначити перспективні напрямки підвищення броньованого захисту легких броньованих машин, параметри, конструкцію елементів їх додаткового обладнання. У 2018 році лабораторія університету може стати єдиною в України, яка надаватиме виробникам продукції військового призначення сертифікати якості відповідно до стандартів НАТО.

Під час урочистого відкриття виставки керівництво університету на чолі із тимчасово виконуючим обов’язки керівника навчального закладу генерал-лейтенантом Віктором Тарасовим мало змогу представити можливості науково-випробувальної лабораторії Секретарю РНБО України Олександру Турчинову

.

На виставці гості побачать найкращі технології українських та іноземних розробників та виробників у сфері оборони. У павільйонах та на відкритих майданчиках Україна та її партнери з Європи, Азії, Північної та Південної Америки демонструватимуть зразки сучасного озброєння, військової техніки та техніки спеціального призначення, засобів захисту.

Також у рамках заходу відбудуться науково-практичні конференції щодо проблем координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні, перспективи розвитку озброєння та військової техніки, обговорення сучасних тенденцій та проблем розвитку оборонно-промислової сфери, круглі столи. Як повідомив генерал армії України Степан Полторак, наприкінці Міжнародної спеціалізованої виставки озброєння підпишуть контракт на закупівлю БТР-4Е останньої модернізації.

Формат виставки передбачає два головних розділи: озброєння та військова техніка для армії і правоохоронних органів, а також зброя для цивільного населення. Триватиме захід до 13 жовтня.