НУОУ

Зі слухачами інституту інформаційних технологій проведено факультативні курси-тренажі “Полігон” та “Мінна безпека”

Досвід участі підрозділів Збройних Сил України в антитерористичній операції на сході держави свідчить, що успішне ведення бою безпосередньо залежить від злагодженості дій військовослужбовців та їх вмінь, які відпрацьовуються під час польових виходів. Сьогодні практичні заняття є невід’ємною частиною системи підготовки фахівців оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

Черговим етапом практичної підготовки слухачів інституту інформаційних технологій стало проведення на базі навчального центру університету польового виходу за тематикою факультативних курсів-тренажів “Полігон” та “Мінна безпека”, які включені до навчальних планів підготовки військових фахівців.

Тематика занять є надзвичайно актуально для офіцерів, які після закінчення навчання в університеті виконуватимуть бойові завдання у зоні антитерористичної операції. Адже мінна небезпека на Донбасі залишається досить великою загрозою для життя і здоров’я як військовослужбовців, так і цивільного населення. На території Донецької та Луганської областей незаконні збройні формування активно проводять мінування та руйнування об’єктів дорожньої інфраструктури, використовуючи табельні інженерні боєприпаси, саморобні вибухові пристрої різної конструкції. Крім того, у цій місцевості сконцентрована велика кількість мін і розтяжок, які практично щодня призводять до трагедій.

Під час тренажу з мінної безпеки, організованого фахівцями інституту оперативного забезпечення та логістики університету, слухачі відпрацювали питання щодо влаштування та подолання мінно-вибухових загороджень, пророблення проходів за допомогою підручних засобів, встановлення інженерних боєприпасів для прикриття блокпостів та позицій, а також вдосконалили алгоритм дій в умовах застосування противником саморобних вибухових пристроїв.

‒ Кожен військовослужбовець, незалежно від рангу та спеціальності, повинен вміти правильно себе поводити на території, забрудненій вибухонебезпечними залишками. Від цього залежить життя його самого та підлеглих. Тому ми проводимо заняття в умовах, максимально наближений до бойових, використовуючи імітаційні засоби. Це спонукає слухачів на більш реалістичні дії та набуття практичних навичок, – розповів доцент кафедри оперативного та бойового забезпечення інституту оперативного забезпечення та логістики полковник Віктор Філь.

До проведення занять залучили викладачів університету, які мають практичний досвід з виконання завдань з розмінування місцевості та об’єктів, адже неодноразово брали участь у виконанні бойових завдань в зоні АТО. Крім цього, науково-педагогічні працівники вивчають аналітичні матеріали, які надходять зі штабу Антитерористичної операції, аналізують їх та постійно вдосконалюють курс-тренаж з мінної безпеки.

‒ Відчувається, що наші викладачі дійсно знають свою справу та мають великий практичний досвід. Викладання ведеться на дуже високому рівні, і це сприяє тому, що після закінчення університету, ми зможемо передати здобуті знання нашому підлеглому особовому складу та сформувати більш якісну і боєздатну армію, ‒ зауважив слухач першого курсу університету Андрій Романюк.

Практичні заняття в рамках курсу-тренажу “Мінна безпека” проводяться в університеті зі слухачами оперативно-тактичного рівня підготовки усіх інститутів. Також вони були організовані для представників волонтерських організацій, народних депутатів України та інших категорій цивільних осіб, які проходили курсову підготовку на базі навчального закладу.