НУОУ

“Зміст військової освіти й підготовки військ уточнено з урахуванням існуючих загроз”, – генерал армії України Віктор Муженко

Зміст військової освіти та підготовки військ було уточнено з урахуванням загроз, які існують для безпеки України, а також з урахуванням бойового досвіду, який накопичений у Збройних Силах України в ході АТО.

На цьому, сьогодні, 1 вересня, з нагоди початку нового навчального року у своєму виступі перед слухачами та науково-педагогічним складом Національного університету оборони України імені Івана Черняховського наголосив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко.

– З метою адекватного реагування на зовнішні загрози, зокрема, пов’язані з проведенням навчань “Захід‒2017” було уточнено порядок підготовки Збройних Сил України у поточному році. Метою таких зусиль є формування їх готовності до можливого загострення воєнно-стратегічної обстановки навколо України, – наголосив генерал армії України Віктор Муженко.

Він зауважив, що вся система військової освіти має бути спрямована на якісне підвищення рівня підготовки офіцерів, в тому числі, з урахуванням кращого досвіду партнерів по НАТО.

– Одним із важливих чинників досягнення загального успіху переходу Збройних Сил на стандарти НАТО є індивідуальне кадрове супроводження кар’єрного зростання офіцерів, зокрема тих, які пройшли мовну та фахову підготовку за кордоном. На цьому етапі процесу реформування Збройних Сил доцільно більш активно залучати офіцерів, які здобули освіту за кордоном та проходили військову службу в складі багатонаціональних органів військового управління, – наголосив Головнокомандувач Збройних Сил України.

Він зробив окремий наголос на тому, що для досягнення взаємосумісності з підрозділами країн НАТО українські військові мають досконало володіти іноземними мовами, що має стати умовою для їх успішного кадрового зростання. При цьому, пріоритет у відборі кандидатів на мовні курси, як в Україні, так і за кордоном, нині надається військовослужбовцям, які проходять службу на командних посадах рівня командир взводу, роти, батальйону, бригади, а також авіаційному персоналу.

– В час, коли на сході нашої держави триває російська збройна агресія, вам надано можливість отримати освіту у провідному військовому навчальному закладі держави. Закликаю вас максимально ефективно використати цей час. Разом з цим, ваш особистий бойовий досвід повинен залишитися в Університеті та бути використаним в навчальному процесі, – наголосив генерал армії України Віктор Муженко.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України