Архів новин

« Березень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

НУОУ

Навчально-науковий центр іноземних мов

Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов
Навчально-науковий центр іноземних мов

Навчально-науковий центр іноземних мов (ННЦІМ) є структурним підрозділом Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, який призначений для:

 • організації і проведення навчання іноземним мовам слухачів Національного університету, офіцерів Генерального штабу Збройних Сил України  та центрального апарату Міністерства оборони України;
 • проведення науково-дослідних робіт в області мовознавства з метою вдосконалення процесу навчання та тестування;
 • розробки стандартів тестування та оцінювання рівня знань слухачів;
 • мовного тестування;
 • науково- та навчально-методичного забезпечення мовної підготовки особового складу ЗСУ;
 • здійснення наукового супроводження навчання іноземним мовам;
 • підготовки науково-педагогічних кадрів.

 Основними завданнями ННЦІМ є:

 • організація і проведення навчально-виховного процесу для досягнення офіцерами потрібного стандартизованого мовленнєвого рівня (СМР 1, 2, 3) та надання знання основної та спеціальної іноземної військової термінології для забезпечення взаємосумісності підрозділів (частин, з’єднань) під час проведення миротворчих і інформаційних операцій, для роботи офіцерів у багатонаціональних штабах та для їх оперативного ознайомлення з передовим зарубіжним військово-професійним досвідом;
 • ведення наукової і науково-технічної діяльності у сфері мовної підготовки;
 • організація і проведення мовного тестування особового складу ЗС України;
 • програмне та матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу та мовного тестування.

 Структурно ННЦІМ складається з:

 • кафедри іноземних мов;
 • наукового центру мовного тестування;
 • відділу програмно-технічного забезпечення.

У своїй повсякденній діяльності ННЦІМ виконує завдання за призначенням та оперативні завдання відповідно до наказів та розпоряджень керівництва університету. Центр здійснює підготовку та оцінювання рівня знань з англійської, німецької, французької, турецької та російської мов.

Порядок проходження мовного тестування особовим складом ЗСУ

1. Організація проведення мовного тестування

Мовне тестування проводиться відповідно до наказу Міністра оборони України від 01.06.2009 № 267 “Про затвердження Концепції мовної підготовки особового складу Збройних Сил України та Плану реалізації Концепції мовної підготовки особового складу Збройних Сил України” та наказу Міністра оборони України від 17.05.2010 № 250 “Про затвердження Положення про курси іноземних мов у Збройних Силах України”.

Дати тестувань визначаються відповідно до річного плану мовного тестування наукового центру мовного тестування.

Військовослужбовці та працівники ЗС України, яким необхідно пройти тестування особисто, встановленим порядком подають рапорт за підпорядкованістю або надсилають лист на ім’я заступника начальника університету з навчальної роботи з проханням надати дозвіл на проходження мовного тестування в науковому центрі мовного тестування навчально-наукового центру іноземних мов.

Визначеному особовому складу повідомляється дата проведення мовного тестування за 2-3 доби за вказаним у рапорті (листі) номером телефону.

У разі, якщо особа не з’явилася на тестування, рапорт (лист) вважається реалізованим і повторно в роботі не враховується.

2. Порядок проведення мовного тестування

Відповідно до плану мовне тестування проводиться 2 рази на місяць з англійської і 1 раз на місяць з німецької, французької і російської мов (як виняток, можуть бути призначені позапланові додаткові дати тестування у зв’язку з надходженням значної кількості рапортів (листів)).

Мовне тестування проводиться протягом одного робочого дня. Місце проведення – другий поверх навчального корпусу № 5 (приміщення навчально-наукового центру іноземних мов). Прибуття на мовне тестування о 8.30.

Особа, яка прибула на мовне тестування, повинна мати при собі посвідчення особи (для військовослужбовців), або паспорт.

Мовне тестування проводиться у межах стандартизованих мовленнєвих рівнів (СМР), які відповідають рівням мовленнєвої компетенції за мовним стандартом НАТО STANAG 6001, а саме: СМР 0 (Відсутність практичного вміння); СМР 0+ (Завчений мінімум); СМР 1 (Виживання); СМР 1 + (Виживання +); СМР 2 (Функціональний); СМР 2+ (Функціональний +); СМР 3 (Професійний).

Тест складається з чотирьох субтестів за основними видами мовленнєвої діяльності і проводиться у такій послідовності: письмо, аудіювання, читання, говоріння. Орієнтовна тривалість проходження тесту – 5 годин (для групи з 12-15 осіб, включаючи перерви).

Перед початком мовного тестування і перед виконанням кожного субтесту проводиться інструктаж, виконання вимог якого для всіх є обов’язковим.

3. Документальне оформлення результатів мовного тестування (сертифікація)

Результати тесту повідомляються після їх затвердження встановленим порядком.

За результатами тесту особа, яка пройшла мовне тестування, може отримати Свідоцтво про визначення рівня знання іноземної мови (далі – Свідоцтво), бланки якого можна придбати в типографії університету і надати для оформлення до кімнати № 509 навчального корпусу № 5. Оформлення Свідоцтва здійснюється протягом тижня. Отримати Свідоцтво можна в кімнаті № 509 з 14.00 до 16.00.

Строк, упродовж якого результати мовного тестування вважаються дійсними, становить три роки, починаючи з дати складання тесту, зазначеної у Свідоцтві.

Повторне мовне тестування на той самий СМР з тієї самої іноземної мови проводиться не раніше ніж через два місяці після проходження мовного тестування за повторним рапортом (листом).

Зразок тесту з англійської мови (формат та структура тесту можуть бути змінені)

Зразок рапорту для проходження мовного тестування військовослужбовцями Національного університету оборони України імені Івана Черняховського

Зразок оформлення листа для проходження мовного тестування військовослужбовцями військових частин, органів військового управління, установ, тощо