Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

«Не вмирають герої, їх дім – не могила. Коли зникає пульс – з’являються крила»: в університеті вшанували пам’ять українських захисників

  • >
  • >
  • >
  • «Не вмирають герої, їх дім – не могила. Коли зникає пульс – з’являються крила»: в університеті вшанували пам’ять українських захисників
29.01.2020

29 січня в Україні вшановують пам’ять Героїв Крут. Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України та став прикладом для воїнів сучасності. Недарма в народі героїв Крут ще називають «першими кіборгами».

29 січня 1918 року на залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

За різними оцінками, під Крутами загинуло майже 100 українців. Бiльшовицькі вiйська втратили 300 воякiв.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на кілька днів, коли тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Особовий склад університету, за участі настоятеля Свято-Покровської парафії ПЦУ Димитрія Присяжного згадали буремні події тих років, склали шану загиблим воїнам 20 століття та героям сьогодення, які поклали своє життя у боротьбі з російською агресією на Сході України.

Вічна пам’ять захисникам, які у різні часи віддали свої життя задля незалежності, миру та спокою української держави!