Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

“Гібридна агресія Російської Федерації: досвід протидії України, наслідки для Європи”: в університеті проводиться Міжнародна науково-практична конференція

  • >
  • >
  • >
  • “Гібридна агресія Російської Федерації: досвід протидії України, наслідки для Європи”: в університеті проводиться Міжнародна науково-практична конференція
17.11.2021

Сьогодні, 17 листопада 2021 року, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського проводиться Міжнародна науково-практична конференція на тему: “Гібридна агресія Російської Федерації: досвід протидії України, наслідки для Європи”. Співорганізатором заходу є Норвезький університетський коледж оборони.

Метою міжнародної науково-практичної конференції є обговорення результатів наукових досліджень в межах спільного українсько-норвезького дослідницького проєкту “Україна і тотальна оборона” на основі досвіду протидії України гібридній агресії Російської Федерації.

– В умовах сьогодення, гібридна агресія, яку здійснює Російська Федерація – це чи не найактуальніший виклик не тільки для України, а й для усієї світової спільноти. Саме тому ця тема потребує глобального дослідження. Україна вже має великий безпосередній досвід щодо способів та шляхів реагування гібридним загрозам з боку путінської Росії. І в рамках цьогорічної конференції ми вважаємо за необхідне поділитися цим досвідом з нашими іноземними партнерами, – розпочав науковий захід заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.   

Програма конференції передбачає 4 панелі обговорення, а саме: “Військові операції”, “Операції впливу, соціоцентричні стратегії Російської Федерації”, “Військово-патріотичні організації та боротьба за ідентичність” та “Інформаційна політика у сфері оборони та стратегічні комунікації”.

До участі у роботі наукового заходу запрошені учасники проєктної групи “Україна і тотальна оборона” – наукові працівники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та Норвезького університетського коледжу оборони, дослідники інституту Джефферсона (США), наукові працівники Національного інституту стратегічних досліджень. Активну участь також беруть фахівці у сфері воєнних конфліктів гібридного характеру, представники інших наукових установ сектору безпеки і оборони України, ад’юнкти, докторанти, слухачі закладів вищої освіти, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.

– Хотілося б відзначити важливу роль Національного університету оборони України в організації міжнародної платформи, в рамках якої представники країн-партнерів НАТО та ЄС мають змогу обмінятися досвідом щодо найактуальніших викликів сьогодення. Ми згодні, що гібридна агресія з боку РФ є загрозою не лише для України, а й для усього цивілізованого світу. Тож вважаємо, що такий науковий захід є дуже важливим кроком до вироблення ефективних шляхів протидії гібридним загрозам з боку РФ та впевнені, що разом ми досягнемо бажаних результатів, – наголосив голова делегації від Норвезького університетського коледжу оборони Том Рьосет.

Загалом до конференції долучилися представники восьми країн світу. Активними учасниками дискусій, в рамках міжнародної науково-практичної конференції, є й представники НАТО та ЄС, дипломатичного корпусу з Норвегії, Польщі, Латвії, Литви, США, Канади та Естонії, а також відомі діячі зі сфери комунікацій, громадських організацій та письменники.