Запобігання корупції
Повідом про корупцію
Особливості декларування 2022
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

“Жіноче обличчя української науки” – учасники вебінару на базі університету обговорили аспекти діяльності жінок-науковців

  • >
  • >
  • >
  • “Жіноче обличчя української науки” – учасники вебінару на базі університету обговорили аспекти діяльності жінок-науковців
20.05.2022

Сьогодні міць Збройних Сил України і захист нашої держави – це також і зусилля жінок-військовослужбовців та працівників ЗС України, їх праця, їх мужність та героїзм. Політика рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є одним із пріоритетів Збройних Сил України. Майже чверть загальної чисельності українських Збройних Сил – жінки.

Сьогодні, 20 травня, напередодні святкування Дня науки в Україні, на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського проведено онлайн вебінар “Жіноче обличчя української науки”. Організатором заходу виступило Воєнно-наукове управління Генерального штабу Збройних Сил України.  

До вебінару долучилися представники апарату Головнокомандувача ЗС України, Генерального штабу Збройних Сил України, радники з гендерних питань структурних підрозділів ЗС України, жінки-науковці та науково-педагогічні працівники наукових установ та вищих військових навчальних закладів України.  

Учасники та учасниці зустрічі обговорили широке коло питань, пов’язаних з роллю жінки в науці, історичними аспектами розвитку науки в Україні, гендерну складову наукової діяльності жінок-дослідниць та перспективи становлення кар’єрних прагнень військовослужбовців-жінок на науковій ниві.

Протягом вебінару від жінок-науковців Національного університету оборони України з доповідями виступили докторка філософських наук Людмила Кримець та кандидат технічних наук полковник Світлана Ганненко.

Загалом, в НУОУ жінки-науковці займають впевнені позиції. Серед їх числа – 11 докторів наук та 43 кандидата наук, докторів філософії.

В умовах неоголошеної війни проти нашої держави українські жінки продемонстрували безпрецедентні відвагу та готовність до самопожертви. А жінки-науковці продовжують наукову діяльність задля свого внеску у загальну боротьбу за незалежність та суверенітет України, за мирне та безпечне життя кожного українця та всього світу задля  неминучої перемоги над російським агресором.