Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Науковець університету у Хорватії взяв участь у VI Міжнародному Безпековому Форумі “Глобальні стратегії, передбачення та гібридні загрози в ХХІ столітті – забезпечення стійкості соціальної

  • >
  • >
  • >
  • Науковець університету у Хорватії взяв участь у VI Міжнародному Безпековому Форумі “Глобальні стратегії, передбачення та гібридні загрози в ХХІ столітті – забезпечення стійкості соціальної
07.09.2021

3–4 вересня 2021 року в м. Загреб, Хорватія, відбувся щорічний Міжнародний Безпековий  Форум, організований Інститутом досліджень гібридної війни та Асоціацією Святого Георгія, Хорватія. Даний форум є найбільшою площадкою в Європейському союзі для обміну думками між науковцями та експертами в сфері протидії гібридним загрозам. Цього року в Форумі прийняли участь представники більше ніж 30-ти організацій з більше ніж 20-ти країн світу (Хорватія, Ізраїль, Словенія, Греція, Німеччина, Польща, Бельгія, Франція, Данія, Нідерланди, Румунія, , Іспанія, Канада, Болгарія, Литва, Італія, Чорногорія, Герцеговина, США, Швейцарія, представники від ЄС та НАТО).

Запрошення на Форум отримав Центр воєнно-стратегічних досліджень в особі заступника начальника центру – начальника науково-дослідного управління проблем воєнної політики та воєнної стратегії полковника В’ячеслава Семененка. Національний університет оборони України імені Івана Черняховського є учасником Міжнародного наукового проекту SAS-161 / Military Aspects of Countering Hybrid Warfare: Experiences, Lessons, Best Practices. Проект здійснюється на замовлення Організації з науки і технологій НАТО (STO NATO) в рамках діяльності Платформи Україна-НАТО з протидії гібридній війні. За матеріалами проекту підготовлена монографія “Воєнні аспекти протидії “гібридній” агресії: досвід України” під загальною редакцією начальника університету генерал-лейтенанта Сиротенка А.М. та наукова публікація НАТО (випуск 2020 року).

Мета заходу була обмін експертними думками з актуальних проблем дослідження гібридних загроз та захисту критичної інфраструктури. Програма Форуму складалась з 6 панелей:

Стратегічне передбачення і гібридні загрози;

Стратегічні виклики і гібридні загрози свободі і суспільству;

НАТО і гібридні загрози;

Гібридні загрози та вплив їх на вибори: операції – уроки;

Ділянки появи гібридних загроз;

Молоді дослідники і стійкість гібридним загрозам.

В ході Форуму проведено консультації щодо можливого співробітництва між Центром оборонних і стратегічних досліджень Академії оборони Хорватії та Центром воєнно-стратегічних досліджень університету, а також з науковими організаціями Литви, Греції та Хорватії. Очікується підписання Меморандуму між нашим Університетом та Академією оборони Хорватії.