Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

8 та 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

  • >
  • >
  • >
  • 8 та 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
08.05.2023

Шановні співвітчизники! Дорогі бойові побратими!

У ці травневі дні ми вшановуємо подвиг українського народу та його внесок у перемогу в Другій світовій війні, висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму, віддаємо шану усім, хто відстоював суверенітет України. Жертовність нашого народу – неоціненна.

Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях.

Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.

Для нас протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства. У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів «Пам’ятаємо – перемагаємо!» було дещо видозмінене на державному рівні і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».

Доземний уклін, безмежна вдячність та глибока шана визволителям Батьківщини, адже завдяки ним ми гордо звемося українцями!

Дякуємо захисникам нашої держави усіх часів і поколінь. Саме їм ми зобов’язані мирним небом над головою.

Вічна пам’ять усім визволителям, які загинули за свободу і незалежність рідної землі.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Слава Україні!

 

Начальник Національного університету оборони України

генерал-полковник             Михайло КОВАЛЬ