Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Ад’юнкт університету розповів про актуальність та основну мету міжнародного походу “Загартовані війною”

  • >
  • >
  • >
  • Ад’юнкт університету розповів про актуальність та основну мету міжнародного походу “Загартовані війною”
12.04.2021

У лютому 2021 року пройшов Перший міжнародний Союзницький зимовий похід “Загартовані війною”. Близько 30 військовослужбовців ЗС України та країн-членів НАТО здійснили екстремальне сходження на гору Говерла. На сторінках науково-популярного видання Сухопутних військ України “VICTORIA SEQUITUR FORTES” вийшов матеріал про те, як відбувалося сходження. Очолював міжнародну експедиційну групу ад’юнкт науково-дослідного центру воєнної історії університету полковник Микола Журавльов.

Він також розповів більш детально про актуальність проведення заходу в умовах російської збройної агресії, основну мету, завдання та цілі союзницького походу.

Пан Микола зазначив, що з лютого 2014 року Україна перебуває у стані не оголошеної війни з боку Російської Федерації. Упродовж цього часу РФ незаконно, з порушенням всіх міжнародних норм (договорів), здійснила анексію Автономної Республіки Крим, тимчасово окупувала окремі райони Донецької і Луганської областей, підтримує збройні незаконні формування так званих псевдореспублік, постачаючи їм новітню зброю та боєприпаси. Під пильним наглядом і керівництвом російсько-окупаційної влади та російських радників-інструкторів, веде проти України  гібридну війну, використовуючи регулярні війська проти частин і підрозділів Збройних Сил України в Східних регіонах нашої держави. Здійснює постійний військовий, політичний, економічний, релігійний, енергетичний та інформаційно-психологічний тиск, а також систематичні, цільові кібератаки на критичну інфраструктуру України, застосовуючи хімічну і бактеріологічну зброю.

Усе перелічене вимагає від керівництва України та її Збройних Сил пошуку новітніх шляхів захисту від агресії з боку РФ для забезпечення ефективних гарантій незалежності, суверенітету, безпеки та територіальної цілісності України.

Микола Журавльов зазначив, що на переконання вищого керівництва держави та українського суспільства, єдиною у світі функціональною демократичною, політичною та правовою організацією колективної безпеки є Північноатлантичний союз НАТО.

Тому впродовж останніх років в Україні було розроблено пакет нормативно-правових актів та внесенні доповнення в Конституцію. Вони визначають завдання і напрямки діяльності в різних сферах та створюють умови для якісного обміну досвідом між військовослужбовцями Збройних Сил України та Альянсу. Це сприятиме подальшій інтеграції України в європейський політичний, економічний, безпековий та правовий простір. І, безпосередньо, набуттю членства в ЄС та НАТО.

Проведення союзницького міжнародного заходу “Загартовані війною” на теренах Закарпатської області мало на меті здійснення порівняльного аналізу алгоритмів роботи і співпраці військовослужбовців оперативних командувань “Схід”, “Захід”, “Північ”, “Південь” Сухопутних військ ЗС України та військовослужбовців армії країн-членів НАТО.

Пан Микола наголосив, що вивчення іноземного досвіду ведення бойових дій і запровадження механізмів соціальних і правових гарантій у відповідності до стандартів розвинених  країнах Організації Північноатлантичного договору було одним з головних завдань походу. Крім того, забезпечення оперативно-тактичної сумісності з країнами-членами НАТО та ознайомлення на практиці і подальше впровадження у діяльність оперативних командувань стандартів з планування, всебічного забезпечення та ведення бойових дій у горах в зимових умовах з використанням фортифікаційних засобів природного характеру та інженерного забезпечення, а також тактичного маскування з використанням рельєфу місцевості.

За словами керівника експедиційної групи Миколи Журавльова, основною ціллю було ознайомитись на практиці з процесами планування країн-членів НАТО, оперативної і тактичної ланки управління. Під час висування на вершину Карпатських гір, гору Говерлу, та безпосередньо на оборонних позиціях лінії “Арпада”, побудованих у 1939-1944 роках, військовослужбовці спільно розв’язували проблеми, розглядали і відпрацьовували у вигляді гри оперативний процес прийняття рішення та процедури управління підрозділами за стандартами країн-членів Північноатлантичного Альянсу.

Щодо результату практичних досліджень полковник Журавльов зазначив, що військовослужбовці Збройних Сил України отримали практику планування бою. Засвоїли єдиний аналітичний процес, який застосовується командиром і штабом для проведення оцінювання, визначення порядку виконання отриманого завдання і формулювання бойових завдань підпорядкованим військовим частинам, підрозділам.

Таким чином, висвітлення на телебаченні, у друкованих науково-популярних виданнях Збройних Сил України проведення спільних міжнародних заходів на теренах України є  обов’язковим інформуванням українського суспільства щодо стратегічного партнерства і підтримки України з боку країн-членів НАТО. Микола Журавльов наголосив, що такі заходи піднімають авторитет України на світовій арені, зміцнюють міжнародні відносини між військовослужбовцями і країнами в цілому. І найголовніше  ̶ дають зрозуміти окупанту, що ми не одні і у нас є підтримка світової спільноти.

Спільні міжнародні тренування окремих груп військовослужбовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування сприяють організації своєчасної,  стійкої позиційної,  а на окремих напрямках, маневреної, колективної підготовки до оборони держави існуючим комплектом військ, спільними силами і засобами країн-членів НАТО та Збройних Сил України.

Ми сильні тоді, коли ми діємо разом, за єдиним замислом, за  єдиним планом, під єдиним командуванням!

Сухопутні війська ЗС України

"ТРИБУНА"