Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Робоча зустріч з питань розроблення комп’ютерного адаптивного мовного тестування у м.Ґдиня

19.02.2020

У рамках Програми НАТО DEEP (Defence Education Enhancement Program) з 14 по 18 лютого 2020 року на базі Військово-морської академії ім. Героїв Вестерплатте у м. Ґдиня представники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського взяли участь у третій робочій зустрічі з питань розроблення комп’ютерного адаптивного мовного тестування (Computer Adaptive Language Testing) відповідно до стандарту НАТО STANAG 6001.

У зустрічі взяли участь старший науковий співробітник науково-дослідного відділу наукового центру дистанційного навчання підполковник Олександр Шапран, старший науковий співробітник наукового центру мовного тестування навчально-наукового центру іноземних мов майор Вікторія Крикун, фахівці з дистанційного навчання Програми НАТО DEEP Пьотр Гавлічек і Марчин Йозвяк, голова Робочої групи з питань дистанційної освіти Консорціуму оборонних академій та дослідницьких інституцій програми НАТО “Партнерство заради миру” Грета Керемідчева, начальник групи мовного тестування Національного оборонного коледжу імені Г. Раковського Анна Гунчева, а також представники Військово-морської академії ім. Героїв Вестерплатте.

Предметами обговорення були аспекти, пов’язані із проведеним українською стороною пілотним тестуванням алгоритму адаптивного мовного тестування у період з грудня 2019 року по січень 2020 року, поточний стан розроблення Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського відповідного програмного забезпечення та врахування результатів досвіду болгарської сторони з використання їх власного алгоритму адаптивного мовного тестування.

Фахівці обмінялися досвідом практичного використання комп’ютерного мовного тестування відповідно до стандарту НАТО STANAG 6001 та його подальшого розвитку з елементами адаптивності. Учасники робочої зустрічі домовились про координацію зусиль та обмін аналітичною інформацією за результатами подальших досліджень та експериментів.

Були обговорені напрями подальшого розвитку цього проекту, головними серед яких є розроблення блоків тестування письма та говоріння відповідно до стандарту НАТО STANAG 6001, компоненту висвітлення аналітичної інформації та відзначено вагомий вклад українських і болгарських партнерів, як перших, хто працюють над питанням реалізації алгоритму адаптивного мовного тестування.

На найближчому засіданні міжнародної Робочої групи з питань дистанційної освіти Консорціуму оборонних академій та дослідницьких інституцій програми НАТО “Партнерство заради миру” планується надати доповідь зі здобутками Національного університету оборони України імені Івана Черняховського за цим проектом та обговорити перспективні і проблемні питання.

Також учасники засідання зацікавились новими проектами навчально-наукового центру іноземних мов та наукового центру дистанційного навчання Національного університету оборони України імені Івана Черняховського щодо розроблення дистанційного навчального курсу удосконалення іншомовної компетентності особового складу ЗС України для досягнення СМР-2 відповідно до стандарту НАТО STANAG 6001 та гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського щодо розроблення  дистанційного курсу "Культурні комунікації та діалог культур в європейському вимірі" (курс культурної обізнаності). Були обговорені можливі напрями співпраці за цими проектами, завдання та перспективи.

Координатор Програми НАТО DEEP Пьотр Гавлічек висловив щирі слова вдячності за плідну роботу, вагомий результат та очікування на подальшу співпрацю представникам Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та з натхненням чекає на нові здобутки до наступної робочої зустрічі.