Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Представники Київської асоціації військових аташе прослухали курс “російсько-українська війна: витоки, перебіг, прогноз”

  • >
  • >
  • >
  • Представники Київської асоціації військових аташе прослухали курс “російсько-українська війна: витоки, перебіг, прогноз”
05.10.2023

На базі Національного університету оборони України днями організувано триденний ознайомчий англомовний Курс про досвід сучасної російсько-української війни для представників Київської асоціації військових аташе (КАВА).

 

Курс “російсько-українська війна: витоки, перебіг, прогноз”, ініційований начальником університету генерал-полковником Михайлом Ковалем під час візиту до штаб-квартири НАТО восени минулого року. Його проводять досвідчені наукові та науково-педагогічні працівники НУОУ, які володіють англійською мовою. Віднедавна група фахівців університету увійшла до новоствореного підрозділу навчального закладу ‒ Інституту професійної військової освіти “Вишкіл Лідерів”, який очолює полковник Юрій Пунда, який водночас є директором Курсу.  

Персонал Інституту разом з представниками інших підрозділів університету регулярно проводить тижневі ознайомчі курси для слухачів іноземних військових університетів та академій, керівного складу збройних сил та представників оборонних відомств країн-партнерів Альянсу. Під час проведення лекцій, панельних та групових дискусій поширюється досвід, який здобули Сили оборони України у відбитті російської агресії для розуміння сучасних і майбутніх конфліктів нашими партнерами в НАТО. Наразі до основного переліку увійшли 20 тем, які аналізують та узагальнюють хід російсько-української війни від загальних рис і до окремих епізодів. Серед них: робота БпЛА, авіації, артилерії та ракетного озброєння, робота противника в інформаційному середовищі та кібербезпека.

Під час урочистої церемонії завершення курсу Президент КАВА полковник Александрс Холмановс, військовий аташе Латвійської Республіки в Україні, висловив вдячність керівництву Національного університету оборони України, за продуктивну та напрочуд ефективну роботу організаторів та інструкторів курсу:

‒ Ми як члени Київської асоціації військових аташе високо цінуємо ті зусилля, які Національний університет оборони України доклав для реалізації проєкту проведення курсу із поширення досвіду російсько-української війни. На нашу думку, цей курс є вкрай важливим для дипломатів, військових аташе, які працюють тут в Києві, для розуміння загальної ситуації та вивчення набутих Україною уроків.

Полковник Александрс Холмановс також від імені присутніх учасників курсу, запевнив, що усі цивілізовані європейські країни й надалі продовжуватимуть свою активну підтримку українському народові задля найшвидшої перемоги над кремлівськими загарбниками. Адже від безпекової ситуації в Україні залежатиме мирне майбутнє всього регіону.

‒ Ви взяли на себе відповідальність у боротьбі з таким потужним агресором. Війна, яка триває наразі, ‒ протистояння не лише України, ‒ додав військовий аташе. ‒ Той досвід, який акумулювала та узагальнила українська сторона, сьогодні є стратегічно важливим іншим країнам для імплементації в програми навчання та підготовки військ.

 

Начальник університету оборони України генерал-полковник Михайло Коваль зі свого боку акцентував увагу на важливості продовження розповсюдження українського досвіду, аби сформувати спільне розуміння сутності російсько-української війни та викликів російської агресивної політики для демократії.

Крім цього, очільник університету передав представникам дипломатичного корпусу слова подяки урядам держав, які вони представляють, за допомогу Україні в боротьбі з російським окупантом. За його словами, мужність українського солдата, підсилена озброєнням та військовою технікою, яку надають союзники нашої держави, гарантують перемогу Збройних Сил України над агресором, адже потужності ворога значно поступаються тому потенціалу, який ми маємо завдяки нашим партнерам.

Участь представників дипломатичного корпусу у курсі є вагомим чинником задля посилення регіональної безпеки. Колективний аналіз та координаційна робота допоможуть краще зрозуміти спільні виклики та спільні можливості для розбудови безпечного євроатлантичного простору, в якому Україна є і буде сильним партнером.

 

 

В рамках проведення Курсу учасники ознайомилися із Виставковим проєктом "Сталеві полотна", присвяченому боротьбі українського народу та Сил оборони під час повномасштабного вторгнення рф.

Довідково

Метою курсу “російсько-українська війна: витоки, перебіг, прогноз” є надання викладачам, слухачам та студентам військових навчальних закладів країн-партнерів України можливості кращого формування стратегії реагування на виклики агресивної політики росії. Курс спрямований на розвиток спільного бачення сучасного безпекового середовища та створення форуму для генерації та обміну новими ідеями.

 

На сьогодні англомовну програму курсу вже було представлено в Литовській Республіці, Латвійській Республіці, Королівстві Швеція, Королівстві Данія, Республіці Польща, а також в онлайн-форматі для колег із Французької Республіки. Крім того, тривають переговори з чотирма іншими країнами Альянсу щодо проведення курсу. У перспективі – презентація програми у США, де передбачено роботу в Пентагоні та академії West Point.

 

Варто наголосити, що за підтримки та експертної оцінки керівництва Програми НАТО DEEP (Defence Education Enhancement Programme) матеріали курсу увійдуть у спільну публікацію “Базова програма вивчення досвіду російсько-української війни”, яка використовуватиметься та поширюватиметься у військових навчальних закладах всіх країн Альянсу та партнерів.