Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

До Дня Збройних Сил України в університеті презентовано новий історіографічний виставковий проєкт та інсталяцію-мурал відомих українських митців

  • >
  • >
  • >
  • До Дня Збройних Сил України в університеті презентовано новий історіографічний виставковий проєкт та інсталяцію-мурал відомих українських митців
06.12.2023

З нагоди Дня Збройних Сил на території Національного університету оборони України відбулося урочисте відкриття мистецької інсталяції-муралу “Наша Земля”. Авторство роботи належить Андрію Пальвалю, харквському художнику-муралісту, відомому в Україні та за її межами, а також молодій художниці Єлизаветі Деримуці.

В основі художньої композиції, створеної в університеті – поєднання зображення-муралу та інтегрованих до нього предметів, відтворених сучасними майстрами матеріальних свідчень мілітарної звитяги різних історичних епох. Живописний сюжет складається з образів українських захисників, поміж яких можна побачити застиглих у камені воїнів минулого. Основи кам’яних ідолів заглиблені у просякнуту кров’ю поколінь українську землю, що зберігає в собі свідчення великих битв та пам’ятає звитягу легендарних воїнів славетної минувшини.

Крім того, у рамках урочистих заходів, презентовано виставковий проект “Воля народам! Воля Людині!” та мистецьку роботу художника Сергія Бабія “Битва за Київ”. Присутні мали змогу побачити оригінальні пропагандивні листівки Української повстанської армії, а також ознайомитись з художніми роботами, котрі виконані на уламках знищеної під час битви за Київ російської військової техніки.

Начальник Національного університету оборони України генерал-полковник Михайло Коваль висловив вдячність авторським колективам, які реалізували мистецькі проєкти у стінах військового закладу вищої освіти, та висловив сподівання на продовження співпраці.