Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

До Міжнародного дня запобігання корупції Національним університетом оборони України проведено низку заходів

  • >
  • >
  • >
  • До Міжнародного дня запобігання корупції Національним університетом оборони України проведено низку заходів
15.12.2023

З ініціативи керівництва університету та Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України, у співпраці з представниками Програми НАТО з виховання доброчесності, Академії оборони Великої Британії, Центру з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS) протягом листопада та грудня було проведено низку заходів, приурочених до відзначення Міжнародного дня боротьби з корупцією. Учасниками заходів були представники сектору безпеки та оборони України, експерти міжнародних антикорупційних інституцій, громадських та неурядових організацій.

12 грудня відбувся IV Міжнародний науково-практичний форум Ефективне врядування та виховання доброчесності в секторі безпеки та оборони, метою якого стало сприяння розвитку системи виховання доброчесності у секторі безпеки та оборони України. Під час форуму учасники мали можливість обмінятися досвідом та напрацювати рекомендації щодо розроблення і впровадження уніфікованої навчальної програми з питань доброчесності для представників зазначеного сектору. Завданням форуму було ознайомити учасників з політикою щодо виховання доброчесності у країнах НАТО та Україні, проаналізувати наявні програми у цій сфері, обговорити здобутки та проблеми, з якими довелося зіткнутися під час їх реалізації.

Перший хакатон з питань виховання доброчесності та запобігання корупції у сфері безпеки й оборони пройшов з 27 листопада по 1 грудня. Метою заходу було створення майданчика для плідної співпраці талановитої молоді та фахівців-експертів для формування інноваційних і технологічних рішень у контексті реалізації Державної антикорупційної програми. За результатами хакатону учасники представили низку цікавих пропозицій у вигляді цифрових інструментів та програмних рішень для подолання корупції. У заході взяло участь понад 100 осіб, які об'єдналися у 12 команд. Їм допомагали 11 менторів.

Найбільш інноваційне рішення хакатону реалізувала команда Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, запропонувавши принципово нове бачення процесів квартирного обліку військовослужбовців та їх автоматизації, з використанням інформаційної системи “HomeWay”. Захід відбувся за спонсорської підтримки Асоціації ІТ-України, DAN.IT education, GoIT, Hillel IT School, Logitech, Index Systems, Cisco, Grandstream Networks Inc, ТОВ “MУК ДІСТРІБЬЮШН”, FAVBET Tech, Українського державного центру радіочастот та ТОВ “Розвиток”.

З 6 по 27 листопада було проведено четвертий Молодіжний творчий конкурс “Разом проти корупції! Твоє бачення має значення”. Головною метою конкурсу стало інформування військовослужбовців, цивільної молоді та їхніх батьків, а також широкої громадськості з питань виховання доброчесності. Це відбувалося шляхом створення соціальної реклами проти корупції. Участь у конкурсі взяли понад 150 осіб з 18 навчальних закладів. Публікації робіт учасників на сайті конкурсу bitec.com.ua зібрали більше 20 тисяч вподобань. Захід відбувся за підтримки компанії “Vodafone Україна” та АТ “ОКСІ БАНК”.

Варто зазначити, що в Департаменті з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України спільно із Національним університетом оборони України розроблено “Навчально-методичні матеріали для проведення цільового інформування з військовослужбовцями, державними службовцями та працівниками Збройних Сил України”.

Метою видання зазначених навчально-методичних матеріалів є забезпечення реалізації державної антикорупційної політики в діяльності Міністерства оборони України та Збройних Сил України в умовах дії правового режиму воєнного стану в 2024 році, єдиної системи планування, організації та проведення антикорупційних заходів, координації, координації діяльності командирів (начальників) та уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції.

Ознайомитися із “Навчально-методичні матеріали для проведення цільового інформування з військовослужбовцями, державними службовцями та працівниками Збройних Сил України” можливо за посиланням: https://bit.ly/inform-anticor