Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Факультативний курс “Бійця-рятувальника" (тактична медицина) організовано для слухачів випускних курсів

  • >
  • >
  • >
  • Факультативний курс “Бійця-рятувальника" (тактична медицина) організовано для слухачів випускних курсів
08.02.2019

Кожен боєць будь-якої сучасної армії повинен не лише вміло володіти зброєю, а й вміти надавати першу медичну допомогу в бойових умовах. За статистикою, 2014 року кожен четвертий поранений, якого можна було врятувати, гинув на полі бою від несвоєчасного надання домедичної допомоги.

Гібридна російсько-українська війна стала поштовхом до вдосконалення військово-медичної підготовки, яка сьогодні називається тактичною медициною.

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського щорічно, починаючи з 2016 року, проводиться факультативний курс “Бійця-рятувальника (тактична медицина)”. До цих занять залучають слухачів випускних курсів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки.

‒ Для проведення факультативного курсу, ми з допомогою фахівців Української військово-медичної академії організовуємо практичне відпрацювання навичок та вмінь надання першої медичної допомоги, ‒ зазначає викладач кафедри тилового забезпечення інституту оперативного забезпечення та логістики НУОУ полковник медичної служби Людмила Дрок.

Під час тренінгу відпрацьовували основні правила та способи зупинення зовнішньої кровотечі, допомоги при пневмотораксі, як основних причин смерті на полі бою, а саме – накладання джгутів, бинтових пов'язок з використанням бандажів та перев’язувального пакету індивідуального, постановка декомпресійної голки.

Хоча багато військовослужбовців-слухачів мають бойовий досвід, а отже доводилося надавати першу медичну допомогу, проте всі з великим завзяттям виконували кожну вправу, адже це можливість систематизувати набуті знання, оновити їх та дізнатися нову інформацію.

Курсанти Військового інституту КНУ ім. Тараса Шевченка Владислав Подкіч, Валерія Могилевська