Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Глобальні питання Спільної політики безпеки і оборони (CSDP) обговорюють учасники VІ Орієнтаційного курсу

  • >
  • >
  • >
  • Глобальні питання Спільної політики безпеки і оборони (CSDP) обговорюють учасники VІ Орієнтаційного курсу
06.11.2019

В університеті  триває VІ Орієнтаційний курс Спільної політики безпеки і оборони (СПБО) Європейського Союзу (Orientation Course CSDP).

Захід традиційно організовує та проводить Коледж Європейської безпеки та оборони (ESDC). Цього року до заходу залучено понад 600 учасників. Серед них – й слухачі ESDC з багатьох країн-учасників «Східного партнерства».

Протягом тижня науково-педагогічні працівники та слухачі Національного університету оборони України підвищують рівень поінформованості щодо Спільної політики безпеки та оборони ЄС.

Іноземні доповідачі ‒ високоповажні представники Європейського Союзу і країн-партнерів. Під час лекцій, семінарів та брифінгів учасники розглядають питання необхідності спільної зовнішньої політики безпеки та оборони.

Провідні експерти з питань безпеки та оборони присвячують свої виступи, зокрема, актуальним питанням аналізу конфліктів та найпопулярнішим формам їх урегулювання.

Під час брифінгу спеціаліста Директорату з питань міграції Австрійської Республіки Тобіаса Моландера розглядалося злободенне для європейської спільноти питання міграції.

Велику зацікавленість учасників Орієнтаційного курсу Спільної політики безпеки і оборони ЄС викликала лекція директору Курсу Йохана Рейхала з військового представництва Міністерства оборони Австрії в штаб-квартирі Євросоюзу, присвячена інтегрованому підходу в ЄС.   

Основні аспекти місії та операції СПБО висвітила у своїй лекції Еліза Норванто з Університету Лауреа.  

Варто зазначити, що Спільна політика безпеки та оборони, раніше відома як Європейської політика безпеки та оборони (ЄПБО), є найважливішим елементом спільної зовнішньої та безпекової політики Європейського Союзу і є частиною політики ЄС, що охоплює оборону та військові аспекти, а також внутрішні кризи.