Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Головний сержант Балтійського оборонного коледжу навчатиме українських колег у стінах університету

  • >
  • >
  • >
  • Головний сержант Балтійського оборонного коледжу навчатиме українських колег у стінах університету
16.07.2021

АрміяInform вже повідомляла, що в Національному університеті оборони України імені І. Черняховського стартувала перша (дистанційна) частина курсу лідерства вищого рівня для сержантського складу ЗСУ. Як нині триває друга (очна) частина курсу, бачили наші кореспонденти.

Як оцінюють курс іноземні ментори, чого навчають українських сержантів та хто викладає на курсі, ми запитали в начальника відділу координації та моніторингу Управління по роботі з сержантським складом ЗСУ старшого прапорщика Романа Кузьменка.

«Більшість менторів — представники Литви й Латвії, які розуміють українську і можуть долучитись до дискусії без перекладача»

— Нині на курсі тривають практичні заняття у класі за темами, які вивчали дистанційно. Також відбуваються заняття з предметів, які краще вивчати в аудиторії, щоб був зоровий контакт викладача зі слухачем і можливість ставити запитання. Викладає група наших інструкторів. Наприклад, зараз заняття проводить головний сержант Генерального штабу ЗСУ старший прапорщик Руслан Павлов. З наступного тижня цикл занять про стратегічне мислення проводитиме головний сержант Балтійського оборонного коледжу сержант-майор Пітер Ейнбаум, — розповів Роман Кузьменко.

За його словами, група на курсі налічує 30 слухачів — представників всіх родів та видів військ.

— З 2018-го на кожному нашому курсі присутні іноземні ментори (окрім двох курсів у 2020 році. — Ред.) від програми «НАТО — удосконалення військової освіти» (NATO DEEP. — Ред.). Вони допомагали розробляти програми підготовки. Ментори оцінюють відповідність наших програм стандартам НАТО, вчать інструкторів навчальних центрів ЗСУ, сприяють у розвитку центрів підготовки сержантського складу. Більшість менторів — представники Литви та Латвії, які розуміють українську і можуть долучитись до дискусії без перекладача. Вони дають фідбек щодо наших курсів — що слід покращити — і потім рапортують про це в Офіс програми NATO DEEP, — додав старший прапорщик.

Він зазначив, що на курсі вищого рівня викладачі розповідають, які органи військового управління існують, про їхні функції, які завдання головних сержантів у цих органах.

— Тобто, коли сержант закінчить службу у бригаді і просуватиметься вище кар’єрними сходами, йому не треба перенавчатись, він бачитиме ширшу картинку, не тільки рівня бригади. Слухачам розповідаємо про процеси ухвалення рішень за європейськими стандартами: починаючи від батальйонного рівня, сержанти вивчають процедури планування бойових операцій. На курсі вищого рівня знайомимо слухачів із процесом об’єднаного планування, — зауважив Роман Кузьменко.

«Щоб сержант НАТО і сержант ЗСУ говорили однією мовою»

Радник з питань підготовки сержантського складу при офісі НАТО в Україні сержант-майор ЗС Литви Алвідас Купрусевічюс наголосив, що курси вищого рівня проводять для головних сержантів бригади, полку і вище: 

— Тут сержанти вчаться керувати людьми. Ми ж усі хочемо відійти від радянського менталітету, від минулого стилю управління, бо нині від сержантів вимагають розуміння, що людина — це не машина. Що командири-диктатори не потрібні, а потрібні лідери, натхненники для підлеглих… Ці курси проводять і для того, щоб сержант НАТО і сержант ЗСУ говорили однією мовою. Як лідери ми повинні бути підготовлені однаково.

Слухач курсу лідерства вищого рівня прапорщик Олексій Дремлюга розповів, що практично здобуває під час навчання знання на оперативному та оперативно-стратегічному рівнях.

— Під час дистанційної частини ми отримували теоретичні знання з організації і підготовки у ЗСУ: з яких елементів вони складаються, як забезпечується на різних рівнях — оперативному, тактичному, стратегічному, оперативно-стратегічному. Нині відпрацьовуємо практичну частину: складаємо основні керівні документи, плани, вивчаємо й плануємо цю підготовку — як її реалізовувати в наших військових частинах, — підкреслив Олексій.

Джерело АрміяInform