Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Зі слухачами інституту інформаційних технологій проведено факультативний курс "Військове лідерство"

  • >
  • >
  • >
  • Зі слухачами інституту інформаційних технологій проведено факультативний курс "Військове лідерство"
20.02.2019

З 18 по 20 лютого 2019 року зі слухачами інституту інформаційних технологій проведено факультативний курс “Військове лідерство”. У ході проведення факультативного курсу основну увагу було зосереджено на обговорені цілісного розуміння військового лідерства як провідного чинника професіоналізації сучасного військового керівника та розкритті його розвивального потенціалу.

Під час проведення факультативного курсу було проведено панельну дискусію з питань актуалізація демократичних цінностей в контексті військового лідерства. Під час дискусії слухачі проводили контент-аналіз Кодексів честі офіцерів різних країн світу за трьома показниками: базові цінності, морально-етичні якості військового лідера і морально-етичні вимоги до поведінки офіцера-лідера. Окрема увага зверталась на дослідження демократичних цінностей закладених у Кодексі поведінки персоналу НАТО (The NATO Code of Condact).

В рамках панельної дискусії здійснювалось обговорення можливостей впровадження та актуалізації демократичних цінностей у контексті військового лідерства ЗС України. Слухачами було зазначено, що основним міжнародним документом, що визначає базові демократичні цінності сучасного війська, вимоги до етико-моральних характеристик особового складу армій більшості країн світу є “The NATO Code of Conduct”. У кодексі “The NATO Code of Conduct” зазначено, що Організація Північноатлантичного альянсу передбачає сприяння найвищому рівню довіри між його членами та вимагає від них єдності, вірності, відповідальності, неупередженості і професіоналізму незалежно від гендерних ознак. Ці п’ять основних цінностей складають ціннісну основу етичного Кодексу, який визначає вимоги до поведінки всіх цивільних та військових співробітників та персоналу підрозділів НАТО.

В ході факультативного курсу слухачі зустрілися з офіцером-лідером – кавалером ордена Богдана Хмельницького III ступеня, полковником Дмитром Мимриковим. Під час дискусії Дмитро Мимриков зазначив, що для офіцера важливе значення мають лідерські настанови, відображені у прагненні відповідати високим стандартам військово-професійної діяльності, функціональної результативності та постійного особистісно-професійного самовдосконалення.

За результатами обговорення слухачі прийшли до висновку, що сучасний військовий лідер – це відповідальний ефективний керівник, здатний організувати діяльнисть військової частини, вести за собою підлеглих та забезпечити виконання поставлених завдань завдяки власним знанням, досвіду, вмінням та навичкам, постійній роботі по вдосконаленню лідерських якостей.