Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Кафедра ракетних військ і артилерії університету відзначила 27-му річницю з дня заснування

14.09.2021

Сьогодні, 14 вересня 2021, виповнюється 27 років кафедрі ракетних військ і артилерії командно-штабного інституту застосування військ (сил) університету.

Як навчально-науковий структурний підрозділ Академії Збройних Сил України (нині – Національний університет оборони України імені Івана Черняховського), кафедра почала функціонувати 11 серпня 1993 року. Днем кафедри ракетних військ і артилерії рішенням засідання кафедри прийнято вважати день проведення першого заняття зі слухачами академії – 14 вересня 1994 року.

На сьогоднішній це потужний структурний підрозділ, що проводить навчальну, методичну, виховну роботу, наукову та науково-технічну діяльність під керівництвом кандидата військових наук, старшого наукового співробітника, доцента полковника Ігоря Трофімова.

Привітати з визначною датою колектив кафедри завітали керівництво університету, перший начальник кафедри – лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, доктор військових наук, професор генерал-лейтенант Василь Телелим, випускник кафедри – радник командувача Сил логістики Збройних Сил України зі взаємодії із ЗМІ Іван Гаврилюк, вельмишановні ветерани, професорсько-викладацький склад кафедри різних років, запрошені гості.

У сучасних умовах російської збройної агресії на сході України, враховуючи те, що на ракетні війська і артилерію фактично покладено до 90% завдань з вогневого ураження противника, кафедра ракетних військ і артилерії є провідним навчальним і науковим підрозділом університету, що здійснює навчально-виховну і методичну роботу з метою підготовки слухачів університету з питань підготовки та застосування частин (підрозділів) ракетних військ і артилерії ЗС України з урахуванням досвіду їх застосування під час проведення АТО (ООС).

За 27 років кафедрою підготовлено більше п’ятисот фахівців оперативно-стратегічного і оперативно-тактичного рівня. З них 7 офіцерів, які закінчили університет з дипломом з відзнакою і золотою медаллю та більше 50 – з дипломом з відзнакою. 40 випускників кафедри продовжили навчання в інституті Державного військового управління, після закінчення якого отримали оперативно-стратегічний рівень освіти та на цей час займають керівні посади в ЗСУ.

Тривалий час на кафедрі здійснюється підготовка наукових та науково-педагогічних кадрів, яка є однією з найважливіших складових діяльності кафедри. За час свого існування на кафедрі створена та успішно функціонує наукова школа. Майже кожний рік на кафедрі відмічається значна подія – захист дисертації на здобуття наукового ступеня. У період з 1996 до 2021 року на кафедрі підготовлено 3 докторів військових наук та 42 кандидатів наук.

Успіхи в науковій та науково-педагогічній роботі вчених кафедри відзначені присвоєнням вчених звань, а саме: генерал-лейтенанту Василю Телелиму, генерал-лейтенанту Віктору Тарасову та полковнику Юрію Репіло присвоєно вчені звання “професор”, 20 науково-педагогічних працівників отримали вчене звання “доцент” та один – “старший науковий співробітник”. Крім того, генерал-лейтенанту Василю Телелиму присвоєно почесні звання “Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки” та “Заслужений діяч науки і техніки України”, а генерал-лейтенанту Віктору Тарасову, полковнику Юрію Репіло та полковнику у відставці Чесних присвоєне почесне звання “Заслужений працівник освіти України”.

Вітаємо кафедру ракетних військ і артилерії з черговою річницею плідної та кропіткої праці у справі підготовки кваліфікованих офіцерських кадрів для Збройних Сил України!