Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Кафедра стратегії національної безпеки та оборони інституту державного військового управління відзначила 25 річницю з Дня створення

  • >
  • >
  • >
  • Кафедра стратегії національної безпеки та оборони інституту державного військового управління відзначила 25 річницю з Дня створення
21.10.2019

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулися урочисті заходи з нагоди 25 річчя створення кафедри стратегії національної безпеки та оборониінституту державного військового управління.

Колектив кафедри привітали представники Міністерства оборони України, керівництво університету, наукові та науково-педагогічні працівники інститутів,  слухачі університету.

Кафедра створена в 1994 році, як  провідний навчально-науковий підрозділ з метою ведення навчальної, методичної,  науково - дослідної та просвітницької роботи з національної воєнної стратегії, воєнної географії та воєнної економіки, а також проведення виховної та воєнно-наукової роботи зі слухачами.

З моменту створення кафедри до її складу входили найкращі представники військової освіти та науки. Життєвий досвід, служба на керівних посадах найвищого рівня, педагогічна майстерність та наукові здобутки дозволили заснувати навчально-науковий підрозділ, служба в якому була і залишається великою честю та відповідальністю.

У всі часи існування колектив кафедри ініціював дослідження та впровадження в освітній процес з надзвичайно широкого спектру проблем. Це і питання воєнної стратегії, національної та воєнної безпеки, стратегічного та оборонного планування, міжнародної безпеки та безпекових аспектів зовнішньої політики держави.

Сьогодні кафедра стратегії національної безпеки та оборони залишається інноваційним підрозділом, який покладає в основу своєї діяльності стратегію розвитку нашого славетного університету. Освітній процес кафедри організовано на засадах компетентнісного підходу, а методику викладання перелаштовано на активні методи навчання, які застосовуються в освітніх закладах країн-членів НАТО.

На виконання рішень Колегії Міністерства оборони України та  керівництва національного університету оборони України імені Івана Черняховського тільки впродовж 2018-2019 навчального року кафедрою:

 проведено педагогічний експеримент із організації освітнього процесу на компетентністній основі, впровадження активних методів навчання, а також проектного підходу до оцінювання роботи слухачів, які прийняті в військових навчальних закладах країн-членів НАТО;

розроблено, впроваджено в освітній процес університету та проведено перший випуск 10 слухачів курсу лідерства стратегічного рівня;

розроблено, впроваджено в освітній процес університету та проведено перший випуск вищого академічного курсу підвищення кваліфікації з питань оборонного менеджменту “Школа оборонного менеджменту”;

розроблено програму підготовки здобувачів вищої освіти з освітнім рівнем магістр за спеціальністю “Національна безпека” спеціалізацією “Стратегічне керівництво у секторі безпеки і оборони України”;

відпрацьовано навчальний план-програму курсу підготовки науково-педагогічних працівників інститутів та кафедр університету з урахуванням стандартів (практик) країн-членів НАТО. За результатами курсу 4 фахівці університету отримали сертифікат Мастер-Інструктор програми НАТО “Партнерство заради миру”.

  Кафедра щорічно виконує науково-дослідні роботи на замовлення Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України на найбільш актуальну проблематику. Фахівці кафедри постійно запрошуються в якості основних спікерів на міжнародні та міжгалузеві науково-практичні конференції, на базі кафедри щорічно проводяться міжнародні та міжвідомчі науково-практичні конференції.

Досягнення кафедри відзначені керівництвом Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. За підсумком 2018 року кафедра визнана кращою кафедрою університету і утримує перехідний кубок начальника університету.