Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Кафедра Сухопутних військ відзначила 25 річницю з Дня створення

26.04.2019

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся урочистий захід з нагоди створення кафедри Сухопутних військ, яка цьогоріч відзначає 25 річницю від дня заснування.

Привітати колектив кафедри прибули заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України з морально-психологічного забезпечення генерал-майор Олександр Голоднюк, керівництво, наукові, науково-педагогічні працівники, слухачі університету.

Кафедра Сухопутних військ є правонаступницею кафедри тактики, днем створення якої вважається 19 квітня 1994 року. Саме в цей день 25 років назад відбулося перше засідання кафедри. Етап її становлення завершився випуском у 1996 році першого набору слухачів, що був здійснений в 1994 році. 1 вересня 2007 року на базі кафедри тактики була створена кафедра Сухопутних військ.

За 25 років відбулося багато трансформацій та перетворень, і на сьогодні кафедра Сухопутних військ є провідним навчальним підрозділом університету, що здійснює підготовку і випуск військових фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “магістр” для частин та підрозділів механізованих і танкових військ, протиповітряної оборони й авіації Сухопутних військ структурних підрозділів управлінь оперативних командувань, командувань видів та окремих родів Збройних Сил України, Генерального штабу Збройних Сил України та інших військових формувань держави.

Випускники є головним результатом роботи колективу кафедри! Вони роблять історію Збройних Сил, історію України. Багато керівників сучасних Збройних Сил України проходили підготовку на кафедрі. Виховані в дусі патріотизму й поваги до Конституції України вони з гідністю виконували і продовжують виконувати бойові завдання в зоні проведення операції Об’єднаних сил (антитерористичної операції), а переважна більшість із них за свій високий професіоналізм відмічені найвищими державними нагородами. Це – гордість кафедри!

Поряд з навчальною одним з основних напрямків роботи кафедри є наукова та науково-технічна діяльність За період існування кафедри науковими та науково-педагогічними працівниками розроблено та опубліковано більше як 800 наукових праць, проведено понад 50 науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, виконано 18 науково-дослідних робіт. На кафедрі підготовлено одного доктора та 15 кандидатів військових наук.

В умовах сьогодення головними завданнями є дослідження питань теорії і практики підготовки та ведення загальновійськового бою з урахуванням досвіду, який отримують військові частини та підрозділи Сухопутних військ під час участі в операції Об’єднаних сил (антитерористичній операції). Науково-педагогічними працівниками розроблено низку унікальних видань. Робота щодо узагальнення досвіду бойових дій продовжується.

Кафедра бере участь у багатьох заходах підготовки. Один з них – підготовка управлінь бойових бригад на трьох тижневих курсах. Проведено вже 19 таких курсів.

Починаючи з 2017 року, викладачі кафедри беруть активну участь в організації і проведенні заходів міжнародного військового співробітництва, а саме: проведено два міжнародних командно-штабних навчання, організоване взаємне відвідування вищих військових навчальних закладів.

Сьогодні кафедра Сухопутних військ важливий підрозділ Національного університету оборони України, а її згуртований колектив спроможний виконати завдання командування університету, командування Сухопутних військ та Генерального штабу Збройних Сил України.