Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Керівництво Міністерства оборони виступило із лекціями перед учасниками навчально-методичного збору в Національному університеті оборони України

  • >
  • >
  • >
  • Керівництво Міністерства оборони виступило із лекціями перед учасниками навчально-методичного збору в Національному університеті оборони України
28.08.2019

Традиційно напередодні нового навчального року в Національному університеті оборони імені Івана Черняховського проводиться навчально-методичний збір наукових, науково-педагогічних працівників та офіцерів постійного складу.

Під час заходу буде підбито підсумки освітньої, наукової та науково-технічної діяльності університету у 2018‒2019 навчальному році та визначатимуться завдання на наступний навчальний рік.

У роботі навчально-методичного збору взяли участь представники керівного складу Міністерства оборони України.

Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак ознайомив учасників заходу зі стратегічною оцінкою розвитку Збройних Сил України у період з 2014 по 2019 рік, завданнями та перспективами оборонного планування.

Зокрема, він окреслив головні завдання щодо реформування оборонного відомства до 2020 року та мету оборонного огляду.

В цьому контексті перший заступник Міністра оборони визначив завдання для Національного університету оборони України. Серед них – участь у спільній з Генеральним штабом роботі щодо трансформації системи морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України відповідно до принципів НАТО, строк завершення якої визначено Міністром оборони до 20 червня 2020 року.

Про актуальні аспекти особливого партнерства України з НАТО та ЄС доповів особовому складу НУОУ заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко. Він акцентував увагу на необхідність змін форм і способів організації освітньої діяльності з урахуванням досвіду країн-партнерів, а також важливості проведення заходів наукової діяльності,  спрямованих на підтримку оборонної реформи, забезпечення європейської та євроатлантичної інтеграції, та які б ґрунтувались на розумінні головної мети реформування оборонного сектору держави – досягненні критеріїв членства в Альянсі.

Керівник Проекту розвитку системи військової освіти та підготовки військових фахівців заступник директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко презентував колективу університету основні засади Проекту та окреслив напрямки розвитку системи військової освіти у Збройних Силах України.  

Учасники навчально-методичного збору визначатимуть шляхи удосконалення аспектів підготовки військових фахівців у контексті виконання рішення Міністерства оборони України щодо трансформації системи військової освіти. Крім цього буде вироблено єдині підходи до організації освітнього процесу в університеті на основі досвіду підготовки та застосування військ (сил) в сучасних умовах та в контексті впровадження у зміст навчання стандартів та процедур НАТО.

Наприкінці збору начальник університету визначить завдання особовому складу на 2019-2020 навчальний рік.