Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Ключові проблеми, що стоять перед Альянсом та Україною сьогодні, обговорюють учасники XІХ Міжнародного тижня

  • >
  • >
  • >
  • Ключові проблеми, що стоять перед Альянсом та Україною сьогодні, обговорюють учасники XІХ Міжнародного тижня
04.04.2019

Під час ХІХ Міжнародного тижня "НАТО після Брюссельського саміту та виклики ХХІ століття", що триває в Національному університеті оборони імені Івана Черняховського, розглядаєтсья ціла низка  певних ключових проблем, що стоять перед Альянсом та Україною сьогодні.

Актуальною інформацією про врегулювання криз Альянсом та систему реагування на кризи офіцерами поділився представник Штаб-квартири Міжнародного військового Штабу НАТО (СВ, Бельгія) полковник Коен Вердоот, (СВ Бельгії).

Він, зокрема, зазначив, що політика партнерства, діалогу і співпраці НАТО має стратегічне значення для ефективності завдань Альянсу щодо врегулювання криз, а також для інших двох основних завдань. НАТО підтримує міцні зв’язки з країнами Ради євроатлантичного партнерства (РЄАП), Середземноморського діалогу (СД) та Стамбульської ініціативи співпраці (СІС), а також партнерів по всьому світу. Партнерства НАТО мають величезну цінність, сприяючи стабільності та безпеці в євроатлантичному регіоні та за його межами.

Одним з ключових компонентів системи НАТО з реагування на кризи є Процес реагування на кризу НАТО (NCRP).

Коли криза виникає, НАТО також регулярно консультується з міжнародними учасниками, головним чином через координацію між персоналом, з метою зміцнення довіри та всебічного взаєморозуміння кризи та розробки форм для кращої співпраці.

Важливим питанням, яке обговорили учасники Міжнародного тижня є процес оперативного планування. З його особливістю ознайомив підполковник Тодд Міллер, представник відділ об’єднаного планування та операцій Школи НАТО (МП,США).

В ході ознайомлення були розглянуті характеристики системи планування операцій НАТО та основні характеристики етапів процесу планування операцій на операційному рівні, як це описано в Директиві Планування Операцій (COPD), яка є основним інструментом, що описує процес планування на стратегічному та операційному рівнях.

Завдяки поєднанню лекцій та сесій "Запитання та відповіді" з академічними експертами та практиками НАТО, а також під час обговорень в невеликих робочих групах (комітетах), Міжнародний тиждень дає змогу його учасникам, слухачам НУОУ та інших освітніх установ сектору безпеки та оборони, проаналізувати проблемні питання, обмінятись думками і об'єктивно  та активно змінити стереотипне бачення.