Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Колектив університету відзначив свято Водохреща

20.01.2020

Водохреща, Хрещення чи Йордан – народно-релігійне свято, котре православні та греко-католики святкують 19 січня. Воно є останнім святом з різдвяно-новорічного циклу та завершує Святки. Вода на Хрещення вважається цілющою, символізує початок життя та очищення. Вже за доброю традицією цього дня на водно-спортивній базі нашого навчального закладу під керівництвом начальника університету генерал-лейтенанта Анатолія Сиротенка було проведено спортивно-оздоровчий захід. Зустрічали керівника та усіх гостей та учасників дійства ряджені в народних костюмах зі святковими стравами під колядки та музичний супровід військового оркестру.

Начальник університету привітав всіх зі святом Водохрещення, побажав міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди та мирного неба над головою, офіційно розпочавши святкування.

Програма дійства була надзвичайно насиченою. Організатори запланували для учасників ‒ представників структурних підрозділів університету, цікаві  завдання та випробування. Усі мали можливість проявити своє завзяття та креативність. Програма урочистостей складалася з кількох блоків: спортивної естафети «Тато, мама, я», приготування та презентації національної страви, виконання колядок та щедрівок. Кожен з етапів оцінювався членами журі, тому між командами панував справжній дух здорового суперництва. Але це аж ніяк не додавало напруги, а, навпаки, змушувало згуртуватися, гучніше співати веселих пісень, танцювати та яскравіше презентувати власні команди.  

Не обійшлося, звичайно, без головного атрибуту Водохреща – купання у водоймі. Згідно з релігійними переконаннями, вода в цей день очищує від гріхів та заряджає здоров’ям на увесь наступний рік. Хоча у цьому році зима не дуже сніжна та морозна, проте це не завадило здійснити традиційний ритуал. Освятив воду та благословив всіх на купання представник Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України капелан Димитрій Присяжний. Особистим прикладом відкрив “хрещення” крижаною водою начальник університету генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко. Згодом всі бажаючі розпочали занурення в освячену воду.

Після купань особовий склад мав можливість відвідати лазню, а також  зігрітись та пригоститися гарячим чаєм із бутербродами в палатках для обігріву. Загалом було облаштовано декілька ігрових локацій, лунала музика, було розпалено вогнище, тому сумувати нікому не доводилося, кожен мав можливість оздоровитися, почастувати смачні власноруч приготовлені страви, поспілкуватися та отримати заряд бадьорості та позитиву.

Під час проведення заходу колективи структурних підрозділів навчального закладу продемонстрували злагодженість, дружність та справжню жагу до перемоги, за що були нагороджені дипломами, кубками та солодкими призами. Атмосфера панувала по-справжньому домашня, складалося враження, що для святкування Водохреща зібралася одна велика дружня родина.