Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Курсанти університету відпрацювали комплексне тактико-стройове заняття з виконанням практичних стрільб

  • >
  • >
  • >
  • Курсанти університету відпрацювали комплексне тактико-стройове заняття з виконанням практичних стрільб
09.06.2020

На базі навчального центру університету з курсантами 2, 3 та 4 курсів навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій проводилися дводенні комплексні тактико-стройові заняття з виконанням практичних стрільб.

Ці два дні виявилися доволі насиченими. Курсанти закріпили теоретичну складову курсу стрільб зі стрілецької зброї та бойових машин, а також відпрацювали такий важливий елемент, як встановлення мін бойовим розрахунком під час проведення заняття з інженерної підготовки.
Після “мозкового штурму” теорією свої знання юнаки перевірили на практиці. Тож, майбутні офіцери здійснили марш-кидок до стрільбища, де на них вже чекав “противник” ‒ мішені, які необхідно було вразити зі стрілецької зброї (СВД, АК-74, ПК). Юнаки зайняли позиції, вирахували напрямок та силу вітру та влучною стрільбою знищили умовного ворога.

Чи не найважливішою складовою будь-якого бою є надання першої (домедичної) допомоги. Виваженість, оперативність та точність до деталей ‒ запорука спасіння життя під час вогневих дій. Саме в такому дусі з курсантами було проведено заняття щодо надання домедичної допомоги в умовах бойових дій, якими повинен володіти кожен сучасний воїн.

Справжнім випробуванням стало подолання тактичної смуги перешкод, адже умови її проходження були наближеними до реальних бойових. Однак вибухи, постріли, задимлення та живі перешкоди під спекотним літнім сонцем все одно не змогли перешкодити юнакам пройти успішно всю дистанцію. А під час тактичної підготовки вночі вони також добре впоралися з топографічним орієнтуванням.

Наступного дня другокурсники долали психологічний бар’єр, виконуючи норматив з метання ручної гранати з місця РГД-5, а під час інженерної підготовки курсанти 3 та 4 курсів відчули насичення адреналіном від обкатки бронетранспортером.
Як кажуть самі юнаки, завдяки таким заняттям вони мають змогу відчути себе справжніми воїнами та отримати незабутні враження.