Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Майбутні військові начфізи вивчають фізіологію людського тіла

14.07.2021

Триває навчальний процес курсантів навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій університету. Днями майбутні військові начфізи вивчали цикл фізіології людини. Заняття проходили у стінах університету, а також на базі кафедри медико-біологічних дисциплін Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Під час занять курсанти вчилися визначати тиск та частоту серцевих скорочень до та після фізичного навантаження, проводили функціональні проби зі змінами положень тіла. Це дозволяє оцінити функціональний стан вегетативної нервової системи, симпатичного (ортостатичного) чи парасимпатичного (кліностатичного) її відділів.

Також, майбутні офіцери ознайомились з приладом TANITA та визначили за його допомогою компонентний склад тіла, а саме: відсоток жиру (у т.ч. % вісцерального жиру), відсоток м'язової та кісткової маси, метаболізм та біологічний вік.

Крім того, курсанти на практиці визначали функціональний стан дихальної системи до та після фізичного навантаження, а також опановували методи дослідження серцево-судинної системи.

У лабораторіях науково-дослідного інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України дізналися більше про роль сучасних спортивних приладів у покращенні професійних результатів. Під час заключної частини занять увазі юнаків була представлена Ергоспірометрична система Oxycon Pro (корпорації VIASYS Healthcare, США-Німеччина, Erich Jaeger), що дозволяє визначити психофізіологічні властивості людини.

Майбутні фахівці у галузі фізичної культури та спорту у Збройних Силах України з зацікавленістю вбирали в себе всю інформацію.