Повідом про корупцію
Особливості декларування 2022
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Ми – офіцери-патріоти, офіцери-лідери. Ми – майбутнє та сьогодення Збройних Сил України: в університеті проведено урочистий випуск слухачів курсів лідерства

  • >
  • >
  • >
  • Ми – офіцери-патріоти, офіцери-лідери. Ми – майбутнє та сьогодення Збройних Сил України: в університеті проведено урочистий випуск слухачів курсів лідерства
22.12.2021

Сьогодні, 22 грудня 2021 року, у Національному університеті оборони України відбувся урочистий випуск понад 200 слухачів курсів вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4), курсів офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) та командно-штабного курсу тактичного рівня (L-2) за участю керівництва Міністерства оборони та Збройних Сил України.

Серед присутніх поважних гостей привітати випускників з отриманням дипломів завітали перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, заступник Головнокомандувача ЗС України генерал-лейтенант Євген Мойсюк та представники командування видів Збройних Сил України.

‒ Маю честь від імені Міністра оборони України та Колегії оборонного відомства привітати вас з успішним завершенням курсів професійної військової освіти. Саме ви тепер є тією категорією посадових осіб, які на сьогоднішній день відповідають за боєздатність Збройних Сил України та за обороноздатність нашої держави. Я впевнений, що за час підготовки за новими програмами у стінах Національного університету оборони України, ви оволоділи всіма необхідними знаннями та навичками і зможете їх втілити у повсякденну діяльність на посадах вищого рівня, ‒ розпочав урочистий випуск перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак. ‒ Ситуація навколо України залишається напруженою, проте ми постійно працюємо над зміцненням та удосконаленням нашої армії і маємо бути готові самотужки захистити свій народ і свою країну. Збройні Сили України розраховують на вашу енергію та ініціативу, відповідальність і високий професіоналізм!

Варто зазначити, що ідея запровадження Курсів лідерства була обумовлена змінами в системі військової освіти, розпочатими ще у 2018 році. Адже нова система військової освіти передбачає широке використання досвіду підготовки офіцерських кадрів в системах військової освіти країн-членів НАТО. У зв’язку з цим, в систему підвищення кваліфікації офіцерів було введено курси професійної військової освіти осіб офіцерського складу Збройних Сил України. На сьогодні, починаючи з 2019 року, у стінах університету підготовлено на курсах професійної військової освіти близько 900 офіцерів та представників сектору безпеки і оборони держави.

Під час навчання слухачі опановували навчальні програми, розроблені на основі відповідних програм стратегічного та оперативного рівнів підготовки Балтійського оборонного коледжу, що мають нову модульну структуру.

На рівні L-2 слухачі вивчали бригадну тематику та набували практичних навичок з питань застосування новітніх зразків озброєння та військової техніки.

Оперативний рівень L-3 передбачав вивчення оперативної тематики: навчання відбувалося в об’єднаних, змішаних групах без урахування спеціалізації, оскільки за стандартами НАТО оперативний рівень передбачає ведення об’єднаних, міжвидових операцій і, відповідно, пов’язану з цим специфіку організації освітнього процесу. Так, зі слухачами оперативного рівня було проведено за удосконаленою методикою комплексну оперативну задачу за темою “Планування та ведення стабілізаційної та оборонної операції оперативного угруповання військ за стандартами НАТО”. Крім того, цьогоріч вперше до навчання на курсі оперативного рівня (L3) долучилися й представники інших структур сектору безпеки і оборони держави.

Курс вищого керівного складу стратегічного рівня L-4 базувався на основах оборонного менеджменту, оборонного планування та прийнятті стратегічних рішень у безпековому секторі. Програма лідерських курсів для офіцерів за структурою та змістом ‒ це рівень сучасних бізнес-шкіл стратегічного менеджменту. У рамках курсу зі слухачами проводилися заняття на базі Головного ситуаційного центру України та Національного координаційного центру кібербезпеки апарату РНБО. Під час навчання активно застосовувалася доктрина “Об’єднане планування”, що дозволило надати слухачам практичних навичок з основ планування застосування Збройних Сил України та інших складових Сил оборони.

‒ З власного досвіду можу запевнити, що у стінах цього славетного вищого військового навчального закладу кожен слухач має змогу отримати величезний багаж знань. Сподіваюся, що кожен з випускників у повній мірі скористався цією можливістю. Сьогодні навчання на курсах лідерства завершили не лише представники Збройних Сил України, а й інших складових Сил оборони, правоохоронних органів. Це підкреслює той факт, що ідея до об’єднання є вірною і тільки разом ми зможемо здолати ворога та захистити нашу державу. Бажаю вам, шановні випускники, успіхів під час виконання службових та бойових завдань. Разом до перемоги! ‒ привітав офіцерів від імені командування Збройних Сил України заступник Головнокомандувача ЗС України генерал-лейтенант Євген Мойсюк.

По завершенню курсів офіцери здобули дипломи про професійну кваліфікацію – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління тактичного, оперативно-стратегічного (оперативно-тактичного) рівня та право обіймати посади відповідного рівня.