Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Міністр оборони України та керівництво Збройних Сил в університеті виступили із лекціями з нагоди Дня знань

  • >
  • >
  • >
  • Міністр оборони України та керівництво Збройних Сил в університеті виступили із лекціями з нагоди Дня знань
01.09.2020

День знань ‒ це свято, яке традиційно розпочинає новий навчальний рік. Воно є особливим для університету як для провідного вищого навчального закладу системи освіти Збройних Сил України. Тому традиційно, після доповіді начальника університету генерал-лейтенанта Анатолія Сиротенка про готовність закладу до роботи у 2020-2021 навчальному році, освітній процес у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочався зі вступних лекцій Міністра оборони України, начальника Генерального штабу та представників командувань ЗС України.

‒ Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня знань! Я переконаний, що прийдешній навчальний рік принесе Вам нові успіхи на складному шляху професійного становлення, набуття нових компетентностей та всебічного розвитку у складному та цікавому світі професійної військової освіти та науки. Сьогодні на порядку денному – підготовка нових лідерів військового управління, а також подальша реалізація завдань оборонної реформи в Україні та всебічне впровадження Євроатлантичних стандартів у життєдіяльність Збройних Сил, ‒ розпочав захід Міністр оборони України Андрій Таран.

Він також зазначив, що цьогорічне свято знань проходить у складних умовах для наших Збройних Сил, всього українського народу і держави в цілому. Адже шостий рік поспіль триває збройний конфлікт на Сході нашої країни, а іспит у випускників військових вишів приймає найсуворіший екзаменатор – війна. Саме тому професійна військова освіта і наука у цій новій реальності набуває першочергового значення. Задля їх ефективності, зокрема системи військової та воєнної науки, необхідні термінові зміни до підходів її реалізації у Збройних Силах України. І ця місія покладається на науковий та науково-педагогічний склад університету.

За словами Андрія Тарана, нині у Національному університеті оборони України закладається майбутнє українського війська, виховується нова військова еліта, яка просто зобов’язана знати англійську мову аби бути здатною порозумітися з колегами країн-партнерів НАТО та в подальшому вирішувати найскладніші завдання оборони держави у непередбачуваному та мінливому безпековому середовищі. І саме рівень знання іноземної мови буде у найближчому майбутньому головним критерієм у кар’єрному зростанні сучасного українського офіцера.

‒ Професіоналізм ‒ це основа всієї нашої діяльності. Це тяжкий труд, у першу чергу, над собою у здобутті відповідних знань та досвіду. Тому я закликаю науково-педагогічний склад університету чітко визначити та зорієнтувати слухачів у процесі навчання на ті вимоги та критерії до набутих навичок, якими вони муситимуть володіти на момент випуску, ‒ зосередив увагу на ефективності майбутнього навчального процесу начальник Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Сергій Корнійчук.  

Вже сьогодні навчання в університетських аудиторіях розпочне понад 300 офіцерів та курсантів, які через короткий час очолюватимуть військові частини, працюватимуть в органах військового управління всіх рівнів, плануватимуть бойові операції, вестимуть наукові дослідження за безпековою тематикою та розвиватимуть Збройні Сили України.

‒ Я впевнений, що вивчення всього нового, обмін досвідом, який ви маєте, забезпечить набуття знань та навичок, необхідних для якісного виконання, як своїх безпосередньо службових, так і завдань, що стоять перед Збройними Силами України. Ви ‒ наше майбутнє! ‒ зазначив командувач Об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Підсумовуючи, вище військове керівництво одноголосно закликало науково-педагогічний склад Національного університету оборони України переосмислити підходи до змісту і методики викладання, а слухачів ‒ пишатися, що їм випала нагода навчатися у провідному вищому військовому навчальному закладі країни, а тому наполегливо переймати знання та досвід, які надаватимуться під час навчання.