Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Музейний простір Національного університету оборони України поповнився новими експонатами

24.07.2023

Музейний простір Національного університету оборони України поповнився новими експонатами, які дають можливість торкнутися більш ніж 100-річної історії навчального закладу. Унікальні музейні предмети були надані для експонування українським підприємцем, меценатом та колекціонером Олексієм Шереметьєвим та істориком, музейником і знаним дослідником періоду Української Революції 1917-1921 рр. Ярославом Тинченком.

Передані предмети стали не тільки окрасою експозиції, а й джерелом, що дає змогу осягнути раніше невідомі сторінки історії університету. Серед них, зокрема, документ датований 6 березня 1918 року, який являє собою звернення начальника 2-го Київського військового училища до військового коменданта міста Києва з приводу наявних перед будівлею училища гармат та боєкомплекту до них, що могло становити загрозу для будівлі, а також оригінальна світлина періоду Першої світової війни із зображенням юнкерів Миколаївського артилерійського училища, відзнака про закінчення Миколаївського артилерійського училища, унікальні кабінетні сувенірні гармати, що відносяться до періоду початку ХХ ст., а також зразки холодної зброї – шашка драгунська офіцерська зразка 1881/1909 року та шашка драгунська солдатська зразка 1881 року.

Експонати представлені до уваги відвідувачів в музейно-експозиційному просторі Національного університету оборони України.