Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВИЙ КОНГРЕС “СПОРТ. ОЛІМПІЗМ. ЗДОРОВ՚Я”

23.09.2019

На запрошення ректорату Державного університету фізичного виховання і спорту представники навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України імені Івана Черняховського відвідали Республіку Молдова.

19-21 вересня 2019 року в місті Кишинів (Молдова) відбувся IVМіжнародний науковий Конгрес “Спорт. Олімпізм. Здоров’я”, у якому брали участь найавторитетніші науковці з Європи та Азії.

Даний науковий захід проводився з перспективою інтернаціоналізації навчальних закладів, яка будується на знаннях, заснованих на твердих принципах наукового підходу, а також на здійсненні корінних перетворень в структурі і динаміці вищої профільної освіти відповідно до вимог європейського суспільства.

У ході пленарного засідання з науковою доповіддю за темою: “Спортивно-оздоровчі технології у фізичній підготовці військовослужбовців” та “Почуття часу і його роль в ігрових видах спорту” були заслухані представники нашого університету, а саме начальник навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій полковник Олександр Петрачков та провідний науковий співробітник інституту Надія Височина.

Важливою подією у науковому співробітництві між нашими країнами стало підписання Угоди про співробітництво між Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського і Державним університетом фізичного виховання і спорту Республіки Молдова.

Особливо цікавими виявились доповіді ректора Державного університету фізичного виховання і спорту (Республіка Молдова), доктора педагогічних наук, професора, заслуженого тренера Республіки Молдова В՚ячеслава Манолакі, почесного президента Міжнародної асоціації вищих навчальних закладів фізичного виховання та спорту країн Східної Європи та Центральної Азії, доктора педагогічних наук, професора, академіка Української академії наук Володимира Платонова та президента Олімпійської академії України доктора педагогічних наук, професора, академіка Української академії наук Марії Булатової.

У ході Конгресу зав’язались корисні робочі зв’язки з представниками Молдови, Румунії та Угорщини. Розглянуто перспективи наукової співпраці в сфері фізичного виховання і спорту на основі принципів взаєморозуміння, взаємоповаги і взаємовигідного співробітництва з метою ефективного використання спільних можливостей для провадження освітньої, наукової та науково-технічної діяльності, проведення науково-педагогічних досліджень і впровадження їх результатів в освітній процес.