Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки завершено підготовку офіцерів на курсі “Військовий спостерігач ООН”

  • >
  • >
  • >
  • На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки завершено підготовку офіцерів на курсі “Військовий спостерігач ООН”
02.04.2021

Днями чергова група офіцерів Збройних Сил України завершила підготовку на курсі “Військовий спостерігач ООН”. Теоретична частина курсу проходила у стінах навчально-наукового центру підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів університету, а практична – на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Зміст навчань відповідав стандартизованим модулям підготовки персоналу міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки під приводом ООН.

Варто зазначити, що всі заняття проводилися виключно англійською мовою. Більше того, у рамках мовної допідготовки передбачалось вивчення курсу французької мови, так званої "французької для виживання" ("Survival French").

Теоретична складова охоплювала весь комплекс питань щодо Організації Об’єднаних Націй, її ролі у процесах відновлення та розбудови миру,  питанням дотримання прав людини у постконфліктному середовищі, порядку забезпечення прав людини та захисту вразливих верств населення, шляхів уникання та запобігання випадкам зловживання службовим становищем, сексуальної експлуатації та насилля, правил поведінки тощо.

Враховуючи діючі карантинні обмеження, заняття проводилися у змішаній формі. Практичні навички відпрацьовувалися мікрогрупами на відкритому просторі. Це було орієнтування на місцевості, проведення перемовин в умовах, наближених до реальних, а також здійснення триденного патрулювання з опрацюванням сценарію умовної місії ООН з нарощуванням обстановки та виконанням  низки ситуативних завдань. Крім того, частина занять відбувалася в он-лайн форматі із використанням платформи дистанційного навчання Збройних Сил України.

Для ознайомлення з тематикою співпраці в місіях з міжнародними організаціями запрошувались представники Центру з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту та Національного Товариства Міжнародного Комітету Червоного Хреста України.  

Довідково

Військовий спостерігач (скор. MILOB з англ. Military Observer чи UNMO з англ. United Nations Military Observer – військовий спостерігач ООН) – це військові, але неозброєні сили миротворців Організації Об'єднаних Націй, основними завданнями яких є спостереження за дотриманням угод (про припинення вогню, про перемир’я), надання доповідей про порушення, моніторинг безпекової та гуманітарної ситуації у зоні відповідальності, проведення оцінки та верифікаційних заходів, проведення перемовин та здійснення ролі посередника у перемовинах, налагодження взаємодії з усіма сторонами та її координування.