Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

На базі Національного університету оборони України розпочалися збори керівного складу системи військової освіти

  • >
  • >
  • >
  • На базі Національного університету оборони України розпочалися збори керівного складу системи військової освіти
17.02.2021
Сьогодні, 17 лютого, на базі Національний університет оборони України імені Івана Черняховського розпочалися дводенні Збори керівного складу системи військової освіти під головуванням першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака.
 
Відкриваючи захід, перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак наголосив, що основні завдання оборонної реформи на найближчу перспективу, визначені у Рішенні колегії Міністерства оборони України, свідчать про націленість керівництва оборонного відомства на осучаснення концептуальних засад організації освітньої діяльності та підготовки з метою підвищення якості освіти у вищих військових навчальних закладах.
 
– В умовах, коли Україна протистоїть російській збройній агресії, питання якості освіти і підготовки у силовому блоці набувають ще більшої ваги. Керівництво Міністерства оборони України активно працює над формуванням нових засад державної політики у сфері військової освіти, які передбачають цілковите переформатування алгоритму здобуття військовослужбовцями ступенів вищої освіти та рівнів військової освіти, – зазначив Іван Руснак.
 
За словами першого заступника Міністра оборони України, протягом останнього часу система військової освіти зазнає планомірних змін, котрі мають на меті створення оптимальних та сприятливих умов для підготовки висококваліфікованих військових фахівців для Збройних Сил України та інших військових формувань, які відповідають потребам сил оборони, міжнародним стандартам якості освіти, стандартам і процедурам, що використовуються збройними силами держав – членів НАТО.
 
– Система військової освіти має широкі перспективи і безліч можливостей для розширення спектру освітніх послуг. Ми продовжуємо рухатися шляхом апробації стандартизованих підходів Альянсу. Водночас системні зміни мають позитивно вплинути на загальну систему кадрового менеджменту, сприяти розкриттю лідерських якостей військовослужбовців, підсилити базові компетенції новими знаннями. Це дасть можливість зміцнити обороноздатність держави і досягнути максимальної операційної сумісності української армії зі збройними силами держав–членів НАТО, – підкреслив Іван Руснак.
 
Він також закцентував увагу присутніх на тому, що інституційний аудит професійної військової освіти, нещодавно проведений у межах огляду системи військової освіти, підтвердив правильність вжитих заходів та необхідність якнайшвидшого впровадження в освітній процес сучасних принципів та підходів, процедур прийняття військових рішень за стандартами Альянсу.
 
Іван Руснак висловив переконання, що після внесення необхідних змін до чинного законодавства, яке регламентує діяльність у сфері спеціалізованої освіти, система професійної військової освіти має запрацювати на повну потужність.
 
– Планується, що з нового навчального року освітній процес у вищих військових навчальних закладах буде організований з урахуванням програмних і методичних підходів, які використовуються у державах–членах НАТО, – сказав Перший заступник Міністра оборони України.
 
Своєю чергою директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко зауважив на нагальній необхідності внесення змін до Закону України “Про освіту” з метою визначення терміну “професійна військова освіта” та віднесення курсів професійної військової освіти, які здійснюються в межах структури військової підготовки, до спеціалізованої освіти.
 
– Запровадження терміну “професійна військова освіта” – спеціалізована освіта, яка здобувається у неформальній освіті за освітніми програмами з метою набуття відповідних рівнів військової освіти (тактичного, оперативного та стратегічного), вдосконалення професійного рівня військового фахівця, набуття фахових компетентностей, що забезпечують виконання службових (бойових) функцій дасть змогу вже найближчим часом сертифікувати L–курси відповідно до стандартів НАТО, тим самим забезпечити можливість взаємного визнання сертифікатів, отриманих як в українських вишах, так і навчальних закладах держав–членів НАТО, – зазначив Володимир Мірненко.
 
За його словами, пріоритетними завданнями в контексті здійснення ефективної трансформації системи військової освіти є такаж створення єдиної уніфікованої системи підготовки персоналу для сил оборони з урахуванням досвіду держав–членів НАТО, формування ефективної системи професійної військової освіти, яка інтегрована в державну систему освіти.
 
У своєму вступі директор Департаменту військової освіти і науки МОУ зупинився на головних аспектах розвитку системи професійної військової освіти в Україні та докладно розповів про особливості функціонування аналогічної системи у державах-членах НАТО.
 
У Зборах керівного складу системи військової освіти, які планується проводити щорічно, беруть участь посадові особи структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, керівники ВВНЗ, ВНП ЗВО, а також іноземні радники з питань професійної військової освіти, представники Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Служби безпеки України, Національної гвардії України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Адміністрації Державної прикордонної служби України.
 
У ході дводенних Зборів будуть визначені пріоритетні кроки на шляху трансформації системи військової освіти, зважаючи на зміни, яких зазнала структура Збройних Сил України та об’єднана система управління силами оборони у зв’язку з переходом на функціонування за стандартами НАТО. Крім того, учасники Зборів зможуть обмінятися думками щодо результатів інституційного аудиту системи професійної військової освіти та проблемних питань і перспектив розвитку системи професійної військової освіти.