Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Наша місія – готувати кваліфіковані кадри, які будуть гідно захищати свій народ та рідну землю: в університеті вшанували захисників і захисниць України

  • >
  • >
  • >
  • Наша місія – готувати кваліфіковані кадри, які будуть гідно захищати свій народ та рідну землю: в університеті вшанували захисників і захисниць України
12.10.2021

Напередодні державного свята Дня захисників і захисниць України, християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва, які українська нація відзначає 14 жовтня, в університеті відбулися урочисті заходи.

Упродовж історії саме ця дата завжди була днем української військової звитяги, що символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України – воїнів княжої доби, козацьких часів, років боротьби за незалежність України у ХХ столітті та нинішніх захисників Батьківщини – сучасних героїв.

В українському війську служать і чоловіки, і жінки, тому з 5 серпня 2021 року державне свято, що відзначається 14 жовтня, має офіційну назву День захисників і захисниць України.

Без сумніву, величні свята, які об’єднала дата 14 жовтня, – це свята всіх, кому не байдужа доля своєї Батьківщини, тих, хто захищає українське сьогодення, хто здатний будувати українське завтра, і тих, хто жодного разу не піддавав сумніву українське майбутнє.

– Сьогодні відзначення Дня захисників і захисниць України проходить у новому форматі, який безперечно об’єднує українське військо у справі захисту нашої державності та зміцненню обороноздатності нашої країни. Наша з вами місія благородна і особлива – ми здійснюємо підготовку висококваліфікованих кадрів, які будуть гідно захищати свій народ та свою рідну землю. З гордістю хочу сказати, що цю місію особовий склад університету виконує з честю, – зазначив під час відкриття урочистостей начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Окремі слова вдячності начальник університету висловив у пам’ять українських воїнів, котрі ціною власного життя виконали свій обов’язок перед Батьківщиною, серед яких і 25 офіцерів випускників університету. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Героїв.

Привітати особовий склад університету також завітали заступниця голови Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації Олена Горпинченко та голова Ради ветеранів Солом’янського району генерал-лейтенант Борис Парафейніков.

– Дуже приємно бачити у цьому залі військовослужбовців різних поколінь, на долю яких випало захищати рідну землю у різні роки. Саме у цьому є спадкоємність тієї справи, яку ми всі разом з вами виконуємо – свято берегти недоторканість своєї Батьківщини. І наша неймовірна сила саме в єдності. Тож перемога буде обов’язково за нами, захисники і захисниці України! – наголосив Борис Парафейніков.

Військовослужбовців та працівників Збройних Сил України було заохочено з нагоди свят відзнаками Міністерства оборони, Головнокомандувача Збройних Сил України, начальника Національного університету оборони України, а також Голови Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації та Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Урочисте дійство доповнила тематична святкова програма. У концерті взяли участь відомі українські артисти, серед яких співак та композитор, заслужений артист України Юрій Васильківський, а також вихованці вокально-хореографічних колективів, солісти та музиканти військового оркестру Університету, слухачі, ад’юнкти та курсанти. 

У своїх виступах творчі колективи побажали усім захисникам і захисницям України добра і злагоди, здоров’я, сімейного благополуччя, наснаги та успіхів у плідній праці, щоб мрія про краще майбутнє окриляла на нові звершення в ім’я миру та спокою на всій території суверенної України.