Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Науковці університету опрацьовують військово-морську історію України

02.04.2021

Наприкінці березня 2021 року відбувся міжвідомчий науково-практичний семінар у форматі вебінару з питань опрацювання військово-морської історії України.

Захід проводився під головуванням начальника штабу – заступника командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірала Андрія Тарасова.

До участі у заході, окрім науково-педагогічних і наукових працівників кафедри Військово-Морських Сил Національного університету оборони України, залучалися фахівці історичної науки провідних науково-дослідних установ Національної академії наук України, вищих навчальних закладів Міністерства освіти і науки України, викладачі Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”, офіцери Командування та військових частин Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Метою заходу було обговорення учасниками авторського колективу, рецензентами та експертами рукопису підручника “Військово-морська історія України”, що був опрацьований в університеті і наданий замовнику у грудні 2020 року.

Як зазначив науковий керівник авторського колективу підручника, начальник кафедри Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Степан Яким’як, даний військово-історичний труд є вперше виконаною науковою працею у новітньому періоді незалежності України, яка комплексно охоплює військово-морську історію української нації від давніх часів до сучасності.

В умовах триваючої збройної агресії РФ проти України підручник “Військово-морська історія України” є могутньою зброєю на історичному фронті боротьби з противником. Він слугує безпосередньому захисту від фейків і дезінформації противника щодо історичного коріння української нації та її військово-морської історії.

За підсумками семінару визначено основні напрями і заходи щодо завершення досліджень та підготовки до видання підручника “ Військово-морська історія України”.