Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Науковці університету взяли участь у виїзному семінарі “До 100-річчя Холодноярської республіки: незламне устремління до свободи”

  • >
  • >
  • >
  • Науковці університету взяли участь у виїзному семінарі “До 100-річчя Холодноярської республіки: незламне устремління до свободи”
16.04.2019

Начальник науково-дослідного центру воєнної історії полковник Сергій Сегеда виступив з доповіддю “Соціально-політична ситуація в Україні на початку 1919 року та передумови створення Холодноярської республіки”. Ця та доповіді інших учасників семінару були представлені на вшануванні пам’яті,  загиблих за волю України, яке днями відбулося поблизу села Мельники Чигиринського району Черкаської області, де сто років потому поширився антибільшовицький повстанський рух, який виступав під гаслами “Воля Україні або смерть”.

В цьому заході брали участь курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та вихованці Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Майбутнім професійним військовим було цікаво і корисно поглибити знання з української військової історії про визвольні змагання українського народу. Події, що відбулися в околицях урочища Холодний Яр, довгий час замовчувалися офіційною радянською історичною наукою. Тільки в часи незалежності про це почали розповідати, не ризикуючи потрапити в дисиденти.

З урочищем Холодний Яр пов’язана довга й унікальна історія боротьби за волю, яка триває донині. У XVIII ст. тут почалося повстання, яке очолили Максим Залізняк та Іван Гонта, на початку ХХ-го століття у 1917-1922 роках постали загони, що боролися з Росією за незалежність України. І сьогодні Україна боронить свою територію від агресії Російської Федерації.

Глибоко символічно, що у цьому місці було 14 квітня 2019 року відкрито пам’ятний знак на вшанування військовиків 93-ої окремої механізованої бригади “Холодний Яр”, які віддали життя за незалежність України у 2014-2019 роках. Учасники виїзного семінару взяли участь у цій події.

Холодноярські події – це історія, уроки якої необхідно засвоїти, аби перемогти сьогодні.