Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Науковий вимір – погляд сучасності. Науковий семінар присвячений початку Другої світової війни

06.09.2019

Семінар відкрив начальник кафедри морально-психологічного забезпечення полковник Віталій Чорний. Він виступив з доповіддю “Військово-політична ситуація напередодні Другої світової війни”. Ця та доповіді інших учасників семінару були спрямовані на встановлення історичної правди щодо ролі України і українців у Другій світовій війні.

В цьому заході брали участь науковці-фахівці у питаннях ІІ cвітової війни, курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, вихованці Київського військового ліцею імені Івана Богуна, а також представники громадських організацій. Майбутнім професійним військовим було цікаво і корисно поглибити знання з української військової історії про події, що відбулися на території нашої держави.

Творчу дискусію викликали виступи провідних українських істориків дослідників періоду Другої світової війни – завідувача сектору воєнно-історичної політики Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Василя Павлова, доцента кафедри історії війн і воєнного мистецтва Ростислава Пилявця, декана історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Івана Патриляка і заступника директора Національного музею історії України у Другій світовій війні Людмили Рибчинко.

Військово-політичні підсумки Другої світової війни і її значення для України та вплив на сучасну боротьбу України за незалежність проти російської агресії було доручено проаналізувати і оприлюднити провідному науковому співробітнику науково-дослідного центру воєнної історії працівнику Збройних Сил України Валерію Грицюку.