Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Науково-практичний семінар з питань розвитку поглядів на застосування сил в умовах гібридних дій противника на морі відбувся у ході оперативного збору з керівним складом ВМС ЗСУ

  • >
  • >
  • >
  • Науково-практичний семінар з питань розвитку поглядів на застосування сил в умовах гібридних дій противника на морі відбувся у ході оперативного збору з керівним складом ВМС ЗСУ
22.03.2019

У період з 19 по 21 березня у Військово-Морських Силах проходив оперативний збір з керівним складом цього виду Збройних Сил України. У його роботі прийняли участь представники Національного університету оборони України – начальник кафедри Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Степан Яким’як та начальник кафедри історії війн і воєнного мистецтва полковник Ігор Фурман. Окрім того, до участі у заході залучались представники Генерального штабу Збройних Сил України, інших видів та окремих родів військ та сил Збройних Сил України, а також інших військових формувань та правоохоронних органів.

Оперативний збір як один із найважливіших складових підготовки ВМС ЗС України у 2019 році був насичений значною кількістю заходів за актуальною тематикою, тісно пов’язаною із змістом завдань національного військового флоту в умовах триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України. Так, під час семінару, що відбувся у ході збору, було обговорено напрямки розвитку теорії застосування сил в умовах гібридних дій противника на морі.

Водночас, особливістю цьогорічного збору стало проведення низки заходів на навчально-матеріальній базі навчального центру ВМС ЗС України, який протягом останніх декількох років значно наростив парк сучасних військових  тренажерів і навчальних полігонів.

Особлива увага керівництва флоту у ході проведених семінарів та круглих столів була приділена вивченню досвіду дій міжвідомчих та міжвидових угруповань сил (військ) у 2014-2018 роках в Чорному, Азовському морях та прилеглих приморських районах, а також питанням розв’язання проблемних питань забезпечення національної безпеки і оборони України з морських напрямків.  

Підводячи підсумки оперативного збору командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко наголосив на завданнях особового складу флоту щодо зосередження зусиль на підвищенні рівня, у першу чергу, індивідуальної підготовки, нарощуванні оперативних спроможностей, а також подякував за виконану роботу усім, хто активно залучався до підготовки і проведення збору, у тому числі й кафедрі Військово-Морських Сил Національного університету оборони України.