Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Під час урочистих заходів в Університеті вшанували захисників України

11.10.2019

Напередодні величних для української нації свят, які всенародно відзначаються 14 жовтня, в Національному університеті оборони   України імені Івана Черняховського відбулися урочисті заходи. Упродовж історії 14 жовтня завжди було днем української військової звитяги, що символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України  ̶  воїнів княжої доби, козацьких часів, років боротьби за незалежність України у ХХ столітті та нинішніх захисників Батьківщини – сучасних героїв.

Привітати особовий склад Університету завітали Директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський та заступник начальника  Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Відкриваючи урочистий захід, начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко зазначив, що свята, які об’єднала дата 14 жовтня, а це – велике християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та державне свято – День захисника України, це свята всіх, кому не байдужа доля своєї Батьківщини, тих, хто захищає українське сьогодення, хто здатний будувати українське завтра, і тих, хто жодного разу не піддавав сумніву українське майбутнє.

– Наша з вами місія сьогодні як ніколи благородна і особлива – захищати свій народ та  свою рідну землю. З гордістю хочу сказати що цю місію особовий склад університету виконує з честю, – наголосив генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко. – Сьогодні ми впевнено говоримо, що День захисника України став святом всього нашого народу, а справжня сила українського війська у нашому патріотичному дусі, який не  побороти ворогові, у нашій самовідданості та щирій вірі у Перемогу!

Начальник національного університету додав, що на сьогодні більше тисячі офіцерів-слухачів та викладачів брали участь в складі сил ООС/АТО на території Донецької і Луганської областей України. Більшість з них нагороджені високими державними нагородами та відзнаками Міністра оборони України та начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України. Дванадцять наших вихованців за особисту мужність і героїзм удостоєні найвищого ступеня державної відзнаки – “Герой України”.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських воїнів, котрі ціною власного життя виконали свій обов’язок перед Батьківщиною, серед яких і 25 офіцерів випускників Університету.

– Сьогодні саме випускники Національного університету оборони обіймають керівні посади в органах військового управління, частинах і підрозділах Збройних Сил України. І саме від їх компетенції залежить збереження життя їх підлеглих та якісне виконання поставлених перед ними завдань, – констатував заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Військовослужбовців та працівників Збройних Сил України було заохочено з нагоди свят відзнаками Міністерства оборони, Генерального штабу та начальника Національного університету оборони України.

Також привітали та нагородили представників Університету  священнослужитель Православної церкви України військовий капелан, настоятель каплиці Покрови Пресвятої Богородиці отець Іван, представники ветеранських організацій та районних адміністрацій міста Києва, представник Центрального спортивного клубу ЗСУ майстер спорту України з пауверліфтингу, переможець кубку України StrongMan–Україна підполковник Денис Дубровський.

Урочисте дійство доповнила тематична святкова програма. У концерті взяли участь відомі українські артисти, солісти та музиканти військового оркестру Університету, слухачі, ад’юнкти та курсанти. Справжнім відкриттям вечора стали виступи дитячих творчих колективів, у складі яких були діти офіцерів, які навчаються та проходять службу у стінах Університету.

– Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а наша плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього, – додав наприкінці генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко та побажав усім добра і злагоди, здоров’я, сімейного благополуччя, наснаги та успіхів у плідній праці, щоб мрія про краще майбутнє окриляла на нові звершення, на нові добрі починання.