Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Підготовка офіцерів курсу “Офіцерів об’єднаних штабів” оперативного рівня L-3 з питань цивільно-військового співробітництва за стандартами НАТО англійською мовою

  • >
  • >
  • >
  • Підготовка офіцерів курсу “Офіцерів об’єднаних штабів” оперативного рівня L-3 з питань цивільно-військового співробітництва за стандартами НАТО англійською мовою
13.11.2020

Протягом тижня проводилась підготовка офіцерів курсу  “Офіцерів об’єднаних штабів” оперативного рівня L-3 з питань цивільно-військового співробітництва (ЦВС) за стандартами НАТО англійською мовою. Заняття проходили за участю офіцерів Центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони збройних сил Королівства Данії та представників Навчально-наукового центру іноземних мов Національного університету оборони імені Івана Черняховського, які мають практичний досвід  участі в операції Об’єднаних Сил, Антитерористичної операції а також  міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки в Ісламської Республіці Афганістан, Республіці Ірак та інших країнах світу.

У ролі інструкторів під час проведення занять взяв участь військовий радник НАТО з питань освіти в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного підполковник Йенс Якобсон, який відповідав за підготовку офіцерів ЦВС у ЗС Данії та брав участь у багатьох миротворчих місіях в різних країнах світу.

Залучення іноземних радників та офіцерів ЗСУ, які мають практичний досвід, надає можливість слухачам ознайомитись з найкращим бойовим досвідом і знаннями. Заняття мають інтерактивний характер. Слухачі мали можливість отримати не лише теоретичні знання, а й практичні навички з організації та ведення переговорів на різному рівні, методики оцінки цивільного середовища та аналізу суспільно-політичної обстановки. Були розглянуті питання щодо ролі та місця ЦВС у структурі ЗСУ, основних принципів та функцій ЦВС, а також завдання, порядку та особливостей процесу оперативного планування з питань ЦВС на стратегічному, оперативному й тактичному рівнях, порядку роботи та особливості взаємодії з міжнародними організаціями у зоні збройних конфліктів, нормативної і правової бази, політики і доктринальних документів НАТО.

Після завершення занять підполковником Йенсом Якобсоном, була відмічена висока активність слухачів, їх зацікавленість питаннями ЦВС та належний рівень  володіння англійською мовою.

Довідково: Завданням ЦВС є забезпечення систематичної діяльності Збройних сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з питань взаємодії з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, міжнародними організаціями, ЗМІ та приватним сектором з метою надання допомоги цивільному населенню у вирішенні проблемних питань життєдіяльності, з використанням військових та невійськових сил та засобів.

Слід зазначити, що 15 років тому назад виключно представники ЗС Королівства Данії надали практичну допомогу в організації першого курсу з питань ЦВС для підготовки офіцерів ЗС України до участі в операції з підтримання миру та безпеки в Іраку на посадах офіцерів ЦВС. Це було першим кроком на шляху впровадження ЦВС у діяльність ЗС України та підготовки відповідних військових фахівців на базі Навчально-наукового центру підготовки офіцерів для багатонаціональний штабів НУОУ