Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Підготовка слухачів Курсу офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) з питань логістики за стандартами НАТО англійською мовою

  • >
  • >
  • >
  • Підготовка слухачів Курсу офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) з питань логістики за стандартами НАТО англійською мовою
21.11.2020

Історичний та сучасний досвід війн, збройних конфліктів свідчить про те, що логістика є найважливішою складовою  всіх видів операцій без винятку. Успіх кожної війни, операції залежить від комплексного підходу до процесу планування, всебічного та найбільш повного й якісного забезпечення військ усім необхідним на всіх етапах ведення операцій та бойових дій, забезпечення транспортування та переміщення особового складу в райони проведення операцій, накопичення запасів матеріальних засобів, палива, їжі, води та їх збереження, організація належних побутових умов  та багато інших питань. У деяких країнах існує практика, що призначення офіцера на командну посаду таку як, наприклад, командир бригади, полку можливо лише при наявності попереднього досвіду служби на посаді офіцера з логістики. Адже, тільки при наявності відповідних знань і досвіду у питаннях логістики формується майбутній командувач, командир, або компетентний штабний офіцер.

Відповідна підготовка проводиться й у стінах Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Так, з 16 по 21 листопада 2020 року в рамках навчального модулю “Основи забезпечення операції (бою)” слухачі Курсу офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) детально розглянули питання логістики в операціях англійською мовою на основі документів НАТО.

Враховуючи несприятливу епідеміологічну обстановку, заняття проходили в режимі он-лайн з використанням засобів сучасних інформаційних технологій платформи дистанційного навчання Наукового центру дистанційного навчання університету та програмного забезпечення BigBluButton, що дозволило забезпечити  необхідну якість засвоєння навчального матеріалу слухачами.

Для проведення занять були залучені викладачі університету, які мають відповідні знання у сфері логістики, досвід військової служби на командних та штабних посадах як оперативного так й стратегічного рівня, а також бойовий досвід  участі в операціях ООС/АТО та міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки під егідою НАТО, ООН у різних країнах світу.

За сприяння Офісу зв’язку НАТО в Україні у процесі підготовки та проведення занять взяли участь стратегічні радники НАТО з питань логістики полковник ЗС Чехії Ян Гусак (OF-5 (GS), JAN HUSAK PhD) та полковник ЗС Польщі Збігнев Ленарчик (OF-5, Zbigniew LENARCZYK, PhD). Варто зазначити, що залучення іноземних радників з боку НАТО з високим рівнем підготовки та компетентності надало можливість слухачам отримати знання та досвід роботи у багатонаціональному середовищі, а також покращити рівень володіння професійною англійською мовою.

Протягом п’яти днів слухачами були розглянуті загальні принципи,  функції та політика НАТО з логістики, доктринальні документи, стандарти багатонаціональної логістики, проблемні питання взаємосумісності, концепція і структура військ швидкого реагування HATO та їх завдання в операціях,  структура і завдання угруповання багатонаціональних об’єднаних сил (Combined Joint Task Force) та його логістичне забезпечення, організація перекидання військ (сил) і їх переміщення, підтримку військ завдяки заключенню контрактів і відповідні аспекти фінансування.

Особливу увагу слухачів було зосереджено на особливостях і порядку процесу оперативного планування з питань логістики на різних рівнях управління згідно із Директивою НАТО щодо всеохоплюючого оперативного планування (Comprehensive Operational Planning Directive), стратегічного розгортання військ у багатонаціональних операціях, медичного забезпечення, а також на організаційній структурі та завданнях Об’єднаної групи з логістичної підтримки (Joint Logistics Support Group) на театрі воєнних дій тощо.

Подібна практика спільного викладання офіцерів-педагогів ЗС України, які мають сучасний практичний досвід участі в операціях, зокрема коаліційних, та закордонних інструкторів з відповідною підготовкою, є надзвичайно цінним для впровадження кращих практик та підходів до професійної військової освіти, які використовуються в державах-членах НАТО, що є пріоритетом для університету.

Безпосередній, без перекладача, обмін думками між слухачами, викладачами та іноземними інструкторами дозволяє краще опанувати стандарти НАТО і забезпечити сумісність випускників Курсу L-3 з їх колегами із закордону.