Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Університет розпочинає підготовку фахівців Військово-Морських Сил на Командно-штабному курсі тактичного рівня (L-2)

  • >
  • >
  • >
  • Університет розпочинає підготовку фахівців Військово-Морських Сил на Командно-штабному курсі тактичного рівня (L-2)
09.07.2020

В університеті вперше розпочато проведення командно-штабного курсу тактичного рівня L-2 з фахівцями Військово-Морських Сил. Для участі у курсі прибули кращі офіцери ВМС ЗС України, які мають відповідну освіту та досвід.

Метою курсу є підготовка офіцерів для подальшого призначення на посади командирів дивізіонів надводних кораблів, суден забезпечення, батальйонів, флагманських (дивізіонних) фахівців, начальників служб, офіцерів штабів оперативного й тактичного рівня Військово-Морських Сил. Курс орієнтований на вивчення порядку роботи посадових осіб під час планування та ведення бойових дій тактичних груп (угруповань) ВМС в операціях угруповань військ (сил). Програма курсу охоплює комплекс знань, якими повинен володіти офіцер, виконуючи обов’язки на зазначених вище посадах.

У ході командно-штабного курсу Військово-Морських Сил (L-2) буде розглянуто питання: командоутворення (teambuilding), лідерство та основи академічного дослідження; морське безпекове середовище. Національна та міжнародна безпека; ведення дій на морі; планування застосування та управління діями тактичних груп (угруповань) сил (військ) ВМС як в умовах повномасштабних дій, так і гібридних дій на морі.

У вступній промові академічним директором курсу начальником кафедри Військово-Морських Сил капітаном 1 рангу Степаном Яким’яком було зазначено, що науково-педагогічними і науковими працівниками університету у ході розробки курсу використано висновки та уроки з досвіду застосування сил (військ) в умовах триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України та кращі практики і стандарти НАТО.

Під час курсу передбачено проведення низки патріотичних та культурних заходів, а також вивчення пам’яток міста Києва, який має понад 1000-літню морську історію.