Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Підсумки проведення вищих академічних курсів з внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту

24.12.2019

В університеті оборони України завершилися вищі академічні курси з внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту. Курс проводився протягом п’яти днів з 16 по 20 грудня поточного року.

Навчання пройшли  представники низки структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, підрозділів внутрішнього контролю органів військового управління та військовослужбовці, які призначаються на посади відповідного профілю діяльності у новостворених органах військового управління.

До слухачів курсів були доведені вимоги нових керівних документів, які визначають порядок здійснення внутрішнього контролю та управління ризиками.

Протягом тижня слухачі ознайомилися з основними підходами до організації внутрішнього контролю, принципами внутрішнього контролю, сучасними методами оцінки ризиків, основами процесного менеджменту та підходами до оптимізації головних та робочих процесів в діяльності центральних органів виконавчої влади, а також інструментам і механізмам запобігання шахрайству та проведення аудитів ефективності. У ході практичної частини курсу слухачами було проведено ідентифікацію та оцінку ризиків в бізнес-процесах, які застосовуються у ході організації забезпечення Збройних Сил України.

Представник оперативного Командування “Північ” полковник Анатолій Пусан ознайомив присутніх з практичними аспектами здійснення перевірок стану внутрішнього контролю у підпорядкованих військових частинах та установах.

Доброю традицією курсів стало запрошення до їх участі представника Посольства США – старшого радника з питань фінансового менеджменту Стівена Сільверштейна та радника Міністра оборони України – Людмили Нефьодової, які поділилися зі слухачами сучасними підходами до внутрішнього контролю та управління ризиками, що застосовуються у країнах Північноатлантичного Альянсу.